Drutex zaczyna budowę biurowca i planuje kolejne inwestycje

Red.: |Data publikacji:

Drutex realizuje planowane inwestycje zgodnie z harmonogramem. Jedną z nich jest budowa kompleksu biurowego w Bytowie, która ruszy już za tydzień.

Nowy kompleks biurowy w Bytowie Drutex planował już wiosną w zeszłym roku. Firma zbuduje budynek, którego łączna kubatura ma wynosić 32 tys. m sześc., a powierzchnia 7,7 tys. mkw. Będzie to obiekt wyposażony w najnowsze okna Drutexu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Projekt inwestycji wykonało biuro BJK Architekci, natomiast dwa tygodnie temu podpisana została umowa z Pekabex Bet na wykonanie prac budowlanych.

Projekt biurowca Drutexu

Wartość tej inwestycji szacowana jest na 46,3 mln zł. Kompleks biurowy ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku, na początku września. Drutex chce, by pierwsze łopaty na budowie wbite zostały w przyszłym tygodniu. Jak informuje producent, projekt budowy biurowca przebiega zgodnie z planem i sytuacja związana z pandemią nie wpłynęła na jego zmianę. Co więcej, Drutex planuje kolejną rozbudowę powierzchni produkcyjnej, jednak na razie nie podaje szczegółów tej inwestycji.

Projekt biurowca Drutexu

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1