Drutex zaczyna budowę biurowca i planuje kolejne inwestycje

Red.: |Data publikacji:

Drutex realizuje planowane inwestycje zgodnie z harmonogramem. Jedną z nich jest budowa kompleksu biurowego w Bytowie, która ruszy już za tydzień.

Nowy kompleks biurowy w Bytowie Drutex planował już wiosną w zeszłym roku. Firma zbuduje budynek, którego łączna kubatura ma wynosić 32 tys. m sześc., a powierzchnia 7,7 tys. mkw. Będzie to obiekt wyposażony w najnowsze okna Drutexu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Projekt inwestycji wykonało biuro BJK Architekci, natomiast dwa tygodnie temu podpisana została umowa z Pekabex Bet na wykonanie prac budowlanych.

Projekt biurowca Drutexu

Wartość tej inwestycji szacowana jest na 46,3 mln zł. Kompleks biurowy ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku, na początku września. Drutex chce, by pierwsze łopaty na budowie wbite zostały w przyszłym tygodniu. Jak informuje producent, projekt budowy biurowca przebiega zgodnie z planem i sytuacja związana z pandemią nie wpłynęła na jego zmianę. Co więcej, Drutex planuje kolejną rozbudowę powierzchni produkcyjnej, jednak na razie nie podaje szczegółów tej inwestycji.

Projekt biurowca Drutexu

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1