Drutex przyłączył się do stowarzyszenia EPPA

Red.: |Data publikacji:

Na początku roku EPPA – Europejskie Stowarzyszenie Profili Okiennych z PCW i Produktów Pokrewnych – ogłosiło przyjęcie nowych członków. Są to firmy Drutex i CNC Recycling.

Jak uzasadnia tę decyzję stowarzyszenie, Drutex sprzedaje swoje produkty w całej Europie, co wpisuje się w misję EPPA. Z kolei CNC Recycling zajmuje się przetwarzaniem PCW. Firma działa w Wielkiej Brytanii, gdzie wiedza specjalistyczna w zakresie recyklingu w obiegu zamkniętym jest na wysokim poziomie. Pozwoli to wykorzystać doświadczenie firmy i tym samym zintensyfikować inicjatywy EPPA w zakresie recyklingu PCW.

Ponadto powstało EPPA Deutschland jako nowy oddział stowarzyszenia. W rzeczywistości oznacza to zmianę nazwy stowarzyszenia ds. jakości QKE, zgodnie z decyzją walnych zgromadzeń EPPA i QKE w 2023 roku. Jak czytamy w komunikacie, przekształcenie oznacza utworzenie drugiego krajowego działu w ramach EPPA, które uzupełnia działające EPPA Polska.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1