Drutex nowym Koalicjantem Termomodernizacji

Red.: |Data publikacji:

Drutex, czołowy europejski producent okien i drzwi, przyłączył się do Koalicji Termomodernizacji. W ramach wspólnych działań firma przeszkoli setki swoich dilerów, by stali się kompetentnymi doradcami klientów w zakresie pozyskiwania dotacji na wymianę okien i drzwi.

Producent z Bytowa dysponuje jedną z większych w Polsce sieci sprzedaży, stąd można być przekonanym, że po włączeniu do tej akcji swoich dilerów, znacząco ułatwi dostęp inwestorów do fachowych doradców ds. dotacji. O powodach przystąpienia do Koalicji Termomodernizacji, tak mówi Paweł Jereczek, nowy dyrektor ds. sprzedaży w firmie Drutex:

Program Czyste Powietrze jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób chcących poprawić efektywność energetyczną swojego domu. Najwięcej ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Dlatego tak ważne jest posiadanie nowoczesnej stolarki okienno-drzwiowej o wysokich parametrach izolacji termicznej Uw, która dla okien wynosi 0,9 W/m2Ka dla drzwi 1,3 W/m2K. Im niższy jest ten parametr, tym większe oszczędności w domowym budżecie.

Działania swoje w zakresie Czystego Powietrza rozpoczął Drutex od zmiany swojej strony internetowej, na której poczesne miejsce zajęła tematyka dotacji do wymiany okien i drzwi. Czytelnik znajdzie tu nie tylko informacje o zasadach programu Czyste Powietrze, ale też wzór wniosku o dotacje i propozycję produktów, które spełnią wymagania programu. Nowa strona internetowa producenta z Bytowa to jednak przede wszystkim nowy pomysł na prowadzenie inwestorów krok po kroku po okiennym świecie. Znaleźć tu można nawet porównywarkę okien tego producenta. Na pewno warto tu zajrzeć i porównać ze swoją stroną, by znaleźć dobre inspiracje. A tak zachwala ją Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w tej firmie:

Nasza witryna internetowa, która jest naszym oknem na świat, została gruntownie przebudowana i dopasowana pod kątem oczekiwań klientów. Jest unikatowa w branży stolarki okienno-drzwiowej i wyznacza nowe trendy na rynku. Stworzyliśmy ją z myślą o klientach, tak by ułatwiała wybór i by był on trafny. Nowa strona w bardzo przystępny sposób pozwala zapoznać się ze wszystkimi parametrami technicznymi naszych okien, drzwi, rolet, żaluzji, systemów tarasowych, fasad i ogrodów zimowych. Opcją, ale jakże ważną, jest wybór koloru, który w czasie rzeczywistym jest nanoszony na oglądany przez nas produkt. Nową stronę cechuje wzorowa przejrzystość i funkcjonalność. (..) Jest to oczywiście tylko jeden z kroków, mających zapewnić dalszy, dynamiczny rozwój. Pracujemy nad kolejnymi pomysłami. O nowościach poinformujemy już wkrótce.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1