Drutex inwestuje w nowoczesny transport

Red.: |Data publikacji:

Wielton dostarczył właśnie firmie Drutex nowy system dokowania wózków widłowych. To rozwiązanie, które specjalnie zostało dostosowane do potrzeb producenta stolarki.

Wielton poinformował, że zrealizował właśnie zamówienie od producenta  Bytowa na 11 sztuk naczep kurtynowych z możliwością dokowania wózków widłowych. Jest to rozwiązanie, w którym wózki są zamocowane na zewnątrz i wewnątrz nadwozia samochodu transportowego. Jak tłumaczy Wielton, transport tradycyjnie zawieszonego wózka za naczepą auta oznacza, że przekraczana jest dopuszczalna w przepisach długość zestawu auta z naczepą. W większości państw europejskich transport autem z przekroczoną długością jest zabroniony. System dokowania rozwiązuje ten problem. Specjalne rozwiązanie sprawia, że długość zestawu auta z naczepą nie jest ponadnormatywna, poza tym, jak wyjaśnia firma, poprawione są właściwości aerodynamiczne auta.

Drutex stale współpracuje z firmą Wielton – ta kooperacja zaczęła się 10 lat temu. Dotychczas producent stolarki wyposażył swoje auta transportowe w ok. 250 różnego typu produktów, jak naczepy kurtynowe czy zestawy przestrzenne. Drutex podkreśla, że nowy system dokowania wózków został opracowany według specjalnych wymagań producenta do transportu stolarki. Jednocześnie Piotr Tomaszewski, dyrektor ds. transportu w Drutexie przyznaje:

W związku z ciągłym rozwojem i doskonaleniem naszych usług, prowadzimy prace nad kolejnymi rozwiązaniami, z różnymi dostawcami.

Wielton to polski producent naczep i przyczep. Spółka z siedziba w Wieluniu notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do grupy dziesięciu największych producentów w tej branży na świecie. Wielton ma pięć centrów produkcyjnych (w Polsce, Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii) a także dwie montownie (we Włoszech i w Rosji – w tej drugiej działalność została zawieszona od 24 lutego 2022 r.). Pod koniec 2016 r. Wielton uruchomił spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W pierwszym kwartale 2022 r. przychody producenta naczep wyniosły 814,2 mln zł i były o 29 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2021 r. Wzrost przychodów ze sprzedaży był efektem przede wszystkim zwiększenia wolumenów sprzedaży o 16 proc., a także podwyżek cen produktów oraz pozytywnego wpływu kursów walut.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1