Drutex i Porta są najwięksi na Pomorzu

Red.: |Data publikacji:

Złota Setka Pomorza to lista największych firm pod kątem zysków w województwie pomorskim. W rankingu uwzględnione zostały także przedsiębiorstwa reprezentujące branżę stolarki otworowej.

Poznaliśmy właśnie listę stu największych firm w województwie pomorskim. W rankingu na pierwszym miejscu znajduje się, w odróżnieniu od wielu innych województw, firma, która nie reprezentuje branży energetycznej. To Grupa Kapitałowa LPP Gdańsk z zyskiem 1,09 mld zł. Twórcy rankingu jednak przyznają, że po raz pierwszy od niemal 30 lat nastąpiła zmiana na pozycji lidera, bo to miejsce zajmowały Rafineria Gdańska, a potem Lotos. Jeśli chodzi o firmy z branży stolarki otworowej, to na liście znajdują się tylko dwie firmy, których zysk netto z roku 2022 jest na tyle wysoki, że znalazły się w pierwszej setce.

Wysoko na liście, bo na miejscu 8. znajduje się producent stolarki Drutex z Bytowa. Firma zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości 321,96 mln zł, zaś przychody wyniosły 1,7 mld zł. Drugi wytwórca, Porta KMI z Bolszewa, znalazł się na miejscu 34. Przedsiębiorstwo osiągnęło zysk netto w wysokości 45,71 mln zł, a przychody ze sprzedaży w roku ubiegłym wyniosły 637 mln zł.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1