Droma częścią osłonowego giganta!

Red.: |Data publikacji:

Hunter Douglas (właściciel m.in. marki Luxaflex), światowy lider na rynku osłon, zawarł umowę nabycia większościowych udziałów polskiej firmy Droma – Sunshade Experts, jednego z czołowych polskich producentów osłon zewnętrznych!

Hunter Douglas z siedzibą w Rotterdamie zakupił 74 proc. udziałów w firmie Droma – Sunshade Experts z siedzibą w Zabrzu. Jak poinformowały strony, założyciele polskiej firmy pozostaną udziałowcami mniejszościowymi, a przedsiębiorstwo nadal ma działać w sposób niezależny, kierowane przez obecnych menadżerów. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 22 grudnia.

Podpisana umowa podlega jeszcze zatwierdzeniu przez holenderski urząd antymonopolowy, ale patrząc na profile działalności obu firm, można się spodziewać, że to raczej formalność – Hunter Douglas specjalizuje się przede wszystkim w osłonach wewnętrznych oraz rozwiązaniach architektonicznych a Droma – Sunshade Experts to przede wszystkim osłony zewnętrzne. Zamknięcie tego procesu szacowane jest na styczeń-luty 2022 roku.

Oba przedsiębiorstwa nie zdradzają szczegółów transakcji. Polski producent osłon z siedzibą w Zabrzu szacuje, że ten rok zakończy sprzedażą na poziomie 63 mln euro (ok. 292 mln zł). Hunter Douglas z siedzibą główną w Rotterdamie w Holandii oraz biurem zarządu w Lucernie w Szwajcarii, składa się ze 136 firm (47 firm produkcyjnych i 89 zakładówi montażowych) w ponad 100 krajach. Hunter Douglas zatrudnia około 23 tys. osób, a sprzedaż w pierwszych 9 miesiącach 2021 r. wyniosła 3,4 mld dolarów. Akcje zwykłe Hunter Douglas N.V. są notowane na amsterdamskich giełdach Euronext i Frankfurter Börse.

Zobacz również

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

1