Droma częścią osłonowego giganta!

Red.: |Data publikacji:

Hunter Douglas (właściciel m.in. marki Luxaflex), światowy lider na rynku osłon, zawarł umowę nabycia większościowych udziałów polskiej firmy Droma – Sunshade Experts, jednego z czołowych polskich producentów osłon zewnętrznych!

Hunter Douglas z siedzibą w Rotterdamie zakupił 74 proc. udziałów w firmie Droma – Sunshade Experts z siedzibą w Zabrzu. Jak poinformowały strony, założyciele polskiej firmy pozostaną udziałowcami mniejszościowymi, a przedsiębiorstwo nadal ma działać w sposób niezależny, kierowane przez obecnych menadżerów. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 22 grudnia.

Podpisana umowa podlega jeszcze zatwierdzeniu przez holenderski urząd antymonopolowy, ale patrząc na profile działalności obu firm, można się spodziewać, że to raczej formalność – Hunter Douglas specjalizuje się przede wszystkim w osłonach wewnętrznych oraz rozwiązaniach architektonicznych a Droma – Sunshade Experts to przede wszystkim osłony zewnętrzne. Zamknięcie tego procesu szacowane jest na styczeń-luty 2022 roku.

Oba przedsiębiorstwa nie zdradzają szczegółów transakcji. Polski producent osłon z siedzibą w Zabrzu szacuje, że ten rok zakończy sprzedażą na poziomie 63 mln euro (ok. 292 mln zł). Hunter Douglas z siedzibą główną w Rotterdamie w Holandii oraz biurem zarządu w Lucernie w Szwajcarii, składa się ze 136 firm (47 firm produkcyjnych i 89 zakładówi montażowych) w ponad 100 krajach. Hunter Douglas zatrudnia około 23 tys. osób, a sprzedaż w pierwszych 9 miesiącach 2021 r. wyniosła 3,4 mld dolarów. Akcje zwykłe Hunter Douglas N.V. są notowane na amsterdamskich giełdach Euronext i Frankfurter Börse.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1