Droma częścią osłonowego giganta!

Red.: |Data publikacji:

Hunter Douglas (właściciel m.in. marki Luxaflex), światowy lider na rynku osłon, zawarł umowę nabycia większościowych udziałów polskiej firmy Droma – Sunshade Experts, jednego z czołowych polskich producentów osłon zewnętrznych!

Hunter Douglas z siedzibą w Rotterdamie zakupił 74 proc. udziałów w firmie Droma – Sunshade Experts z siedzibą w Zabrzu. Jak poinformowały strony, założyciele polskiej firmy pozostaną udziałowcami mniejszościowymi, a przedsiębiorstwo nadal ma działać w sposób niezależny, kierowane przez obecnych menadżerów. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 22 grudnia.

Podpisana umowa podlega jeszcze zatwierdzeniu przez holenderski urząd antymonopolowy, ale patrząc na profile działalności obu firm, można się spodziewać, że to raczej formalność – Hunter Douglas specjalizuje się przede wszystkim w osłonach wewnętrznych oraz rozwiązaniach architektonicznych a Droma – Sunshade Experts to przede wszystkim osłony zewnętrzne. Zamknięcie tego procesu szacowane jest na styczeń-luty 2022 roku.

Oba przedsiębiorstwa nie zdradzają szczegółów transakcji. Polski producent osłon z siedzibą w Zabrzu szacuje, że ten rok zakończy sprzedażą na poziomie 63 mln euro (ok. 292 mln zł). Hunter Douglas z siedzibą główną w Rotterdamie w Holandii oraz biurem zarządu w Lucernie w Szwajcarii, składa się ze 136 firm (47 firm produkcyjnych i 89 zakładówi montażowych) w ponad 100 krajach. Hunter Douglas zatrudnia około 23 tys. osób, a sprzedaż w pierwszych 9 miesiącach 2021 r. wyniosła 3,4 mld dolarów. Akcje zwykłe Hunter Douglas N.V. są notowane na amsterdamskich giełdach Euronext i Frankfurter Börse.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1