Dostawcy i producenci modernizują linie produkcyjne

Autor: |Data publikacji:

Producenci stolarki i dostawcy komponentów modernizują swoje linie produkcyjne. Nowe maszyny stanęły m.in. w zakładach Press Glassu, All Windows Group i Drewnoplastu.

Press Glass poinformował, że zakończył wyposażać swoją fabrykę w Walii w Wielkiej Brytanii. Są to trzy zakłady, w których zainstalowane zostały maszyny Liseca. Obecnie najbardziej wydajna, licząc wielkość produkcji na osobę w jest fabryka firmy w Nowogardzie niedaleko od Szczecina. Jest także wyposażona w urządzenia firmy Lisec. Dzięki wysokiej automatyzacji udało się wyeliminować w dużym stopniu obsługę ręczną i uniknąć dużych strat szkła. Obecnie zakład zaopatruje ok. 20 proc. całkowitej produkcji szkła w Press Glassie dla sektora mieszkaniowego . Firma chce, by w przyszłości można było odtworzyć rozwiązania z Nowogardu w innych fabrykach.

Press Glass

Z kolei Prez-Met zakończył instalację kolejnej linii w All Windows Group. Składa się ona ze zgrzewarki czterogłowicowej ZGP760 i oczyszczarki naroży 960C. Proces zgrzewania realizowany jest w technologii Precision Line. Prez-Met dostarczył i zainstalował w  tej firmie już trzecią linię. Na początku tego roku zrealizował zlecenie u innego producenta stolarki – w Drewnoplaście. Została zainstalowana zgrzewarka czterogłowicowa ZGP760.

All Windows Group, Prez-Met

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.