ProfiLine z siedzibą w Szalejowie Górnym nieopodal Kłodzka ma za sobą bardzo dobry 2022 rok. Przychody firmy wzrosły o ponad 30 proc. z ok. 51 mln zł do ponad 67 mln zł. Ponadto przedsiębiorstwo ma na swoim koncie kilka ciekawych realizacji w różnych częściach Polski, a także inwestycje w nowoczesny sprzęt i rozwiązania technologiczne. Jakie działania zapewniły firmie wzrost przychodów aż o 1/3 w ciągu roku?
Inwestycja w nowe technologie
Jak powiedział nam prezes firmy, Ruben Skrzypiec, w latach 2020 – 2022 ProfiLine przeprowadziło dwie duże inwestycje. Trwały one łącznie dwa lata i ich rezultaty były widoczne w zeszłorocznym wyniku. Pierwsza z nich dotyczyła zakupu linii zgrzewająco-czyszczącej wykonanej w technologii ContourLine, dzięki, której możliwe jest uzyskanie efektu zgrzewu bezwypływkowego.
Zgrzew bezwypływkowy to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku, znacznie poprawiające walory estetyczne okna, bez widocznego śladu oczyszczania powierzchni płaskich profilu.
Ruben Skrzypiec:
Nasza druga inwestycja pozwoliła zwiększyć przestrzeń magazynową oraz zautomatyzować część procesu produkcyjnego poprzez zakup nowej linii zgrzewająco-czyszczącej wraz z automatycznymi stołami odbiorczymi. Daje to możliwość transportu zgrzanych elementów z linii zgrzewająco-czyszczących na stanowiska okuwania. Taki układ wpływa na zwiększenie produktywności oraz zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń stolarki.
Duże realizacje w ciekawych miejscach
Zapewne dzięki m.in. tym inwestycjom firma otrzymała wiele ciekawych zleceń, jak choćby projekt wieży widokowej na Śnieżniku.
– W 2022 roku zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, między innymi fasadę szklaną w kompleksie wypoczynkowo-rekreacyjnym „Mieszko” w Zieleńcu, ale za nasz wyjątkowy projekt uważam wieżę widokową na Śnieżniku. Realizacja była szczególnym wyzwaniem dla firmy. Naszym zadaniem było zaprojektowanie i dostarczenie szkła na miejsce realizacji za pośrednictwem transportu lotniczego, co przy panujących warunkach na Śnieżniku, było nie lada wyzwaniem. Ostatnim etapem było całkowite osłonięcie szybami wieży, aby stworzyć komfortowe warunki dla turystów odwiedzających szczyt Śnieżnika. Na uwagę zasługuje również szereg realizacji w wielu zakątkach Europy – kończy Ruben Skrzypiec.
Mimo kryzysu można zwiększać przychody
Profiline to kolejna polska firma działająca w branży stolarki otworowej, która mimo kiepskiej sytuacji branży, radzi sobie całkiem nieźle. Z pewnością wpływają na to: chęć inwestycji w nowe technologie, poszukiwanie kolejnych rynków eksportowych, a także nadal spora liczba ciekawych realizacji w kraju. Miejmy nadzieję, że ten trend będzie się utrzymywał i mimo ciężkich czasów dla stolarki otworowej, polskie firmy wyjdą z niego nie tylko bez szwanku, ale nawet silniejsze.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".