Dr Kamila Gierszewska osobowością branży budowlanej

Red.: |Data publikacji:

W ostatnich dniach spłynęło do nas dziesiątki informacji o budowlanych firmach roku 2022 oraz o ich menedżerach z silnymi osobowościami. Wszystko to za sprawą eventu wydawnictwa Builder, które hojną ręką te tytuły rozdawało. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Powszechną uwagę zwróciła nagroda dla wiceprezes Drutexu, pani Kamili Gierszewskiej. To, że prowadzoną przez nią i jej męża firma Drutex otrzymała tytuł Firmy Roku, tego można było się spodziewać, bo rok miniony był kolejnym, udanym dla tego przedsiębiorstwa. Osobowością Roku w konkursach Buildera bywał już jego założyciel i prezes Leszek Gierszewski. Zaskoczeniem jednak mogło być, że tym razem dostrzeżono inną osobowość w Drutexie, a do tego wreszcie kobietę, których w tej firmie przecież nie brakuje.

Z panią Kamilą od wielu już lat współpracujemy w różnych akcjach i inicjatywach szkoleniowych służących branży stolarki. Zaczynaliśmy jeszcze dekadę temu przy Mistrzach Montażu, a dzisiaj kontynuujemy ją w Koalicji Termomodernizacji. Obecna szefowa Drutexu zawsze znana była z udzielania się w różnych akcjach społecznych i angażowania firmy w pomoc potrzebującym. To ona m.in. zainicjowała w czasie COVID-u działalność fundacji Pomaga MY! To ona zmieniała oblicze Drutexu i jego rozwój eksportowy.

Obecnie wraz z mężem kieruje przedsiębiorstwem z Bytowa, bo pani Kamila Gierszewska jest doświadczonym marketerem, doktorem ekonomii po warszawskim SGH. Włada biegle czterema językami obcymi, co znakomicie ułatwia jej kontakty z zagranicznymi kontrahentami i partnerami Spółki. Wiceprezes Drutexu znana jest przy tym z tego, że tryska optymizmem i zawsze jest uśmiechnięta. Łagodna, ale decyzje biznesowe podejmuje szybko. Dzięki swojej charyzmie i nowoczesnemu spojrzeniu na zarządzanie zasobami ludzkimi tworzy miejsce, w którym ludzie chcą i lubią pracować. Z całą pewnością jest to osobowość w branży stolarki, której nie sposób nie lubić. A tak sama Laureatka mówi o efektach swoich działań:

 

fot. Mateusz Ochocki

Ostatni rok był dla nas najlepszym w blisko 40-letniej historii firmy. Udało nam się zrealizować nasze plany i założenia ponadprogramowo. Umocniliśmy swoją pozycję na rynkach zagranicznych, dzięki wielomilionowym inwestycjom w potencjał produkcyjny, sprawność działania i wizerunek marki. Rokrocznie przeznaczamy setki milionów złotych, by się rozwijać i sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku. (..) Wchodzimy na kolejne rynki, umacniamy swój udział za granicą, zdobywamy nowych Klientów, rozwijamy się dynamicznie. Stale rośnie znaczenie marki Drutex i jej rozpoznawalność. Wyróżnienia i nagrody stanowią dla nas nie tylko nobilitację, ale też potwierdzają naszą pozycję i znaczenie marki, nad którą pracujemy od prawie czterech dekad. Jesteśmy jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku stolarki okienno-drzwiowej i staramy się nie zwalniać tempa.

Pani Kamili, Drutexowi, ale też i wszystkim laureatom nagród Buildera serdecznie gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1