Dobre prognozy dla producentów bram

Red.: |Data publikacji:

Producenci bram przemysłowych od kilku kwartałów notują wysokie wzrosty przychodów ze sprzedaży. Koniunktura na tym rynku z pewnością utrzyma się jeszcze przez wiele miesięcy.

Producenci bram do przemysłu oraz ramp przeładunkowych od początku pandemii notują rosnącą sprzedaż. Produkty dostarczane są do magazynów, centrali logistycznych czy do fabryk. Jeden z producentów bram przemysłowych Novoferm ocenia, że ten segment stolarki czeka w przyszłości dobry okres. W Polsce rozbudowywane będą w najbliższych latach magazyny, szczególnie na wschodzie naszego kraju. Wiele firm będzie decydować się na ulokowanie swoich centrów logistycznych wzdłuż naszej wschodniej granicy w przypadku, gdy zdecydują się wysyłać swoje produkty na eksport na wschód Europy.

Według Novofermu na działalność firm produkujących bramy wpływa wiele czynników, jednym z nich jest obecna sytuacja w Chinach. W tym kraju wprowadzane są kolejne blokady w działalności ze względu na nowy wzrost zachorowań na COVID-19. Te działania mogą w najbliższym czasie wpłynąć na dostępność różnych komponentów do produkcji stolarki.

Tomasz Chmielewski, dyrektor zarządzający Novoferm odnosi się także do dostaw sali:

Sytuacja na rynku stali ustabilizowała się. Z powodu wojny w Ukrainie przez pierwszy miesiąc stal nie była w ogóle dostępna, natomiast pod koniec marca sytuacja się poprawiła, także ceny po początkowym wysokim wzroście nieco spadły.

Novoferm podsumował także pierwszy kwartał pod względem handlowym. Firma w pierwszych trzech miesiącach odnotowała dwucyfrowy wzrost wartości sprzedaży. Producent przyznaje, że był to wynik spowodowany w dużym stopniu podwyżkami i stąd duża różnica w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r. Jednak firma odnotowała także wyższą sprzedaż pod kątem wolumenu.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1