Dobre półrocze w MS więcej niż OKNA

Autor: |Data publikacji:

MS więcej niż OKNA zalicza minione półrocze do udanych. Firma odnotowała wzrost sprzedaży na rodzimym rynku, ale także w eksporcie.

Producent stolarki podsumował minione półrocze, w którym  zanotował wzrost sprzedaży o ponad 20 proc. Firma miała w tym okresie bardzo dobre wyniki w sprzedaży na rynkach zagranicznych, przede wszystkim we Włoszech i w Niemczech. Tu mowa jest także o wzroście na poziomie kilkudziesięciu procent.

Producent ze Słupska ocenia, że w całej Europie można mówić o dużym popycie na materiały budowlane. Według MS boom na rynku budowlanym spowodowanym jest przede wszystkim różnymi programami dopłat, które rządy wielu krajów europejskich wprowadziły, by złagodzić negatywne skutki pandemii. Jednym z efektów ubocznych popytu na okna jest z kolei wzrost cen na komponenty do produkcji. Jednak podwyżki dotykają producentów w całej Europie, nie tylko polskich producentów.

Zobacz również

Wystartował konkurs RenOwacja 2026

Wystartował konkurs RenOwacja 2026

Wystartował konkurs RenOwacja 2026. Głosowanie, w którym można oddać głos na najlepszą modernizację energetyczną budynku potrwa do 6 stycznia.

Oknoplast rezygnuje z udziału w Fensterbau Frontale 2026

Oknoplast rezygnuje z udziału w Fensterbau Frontale 2026

Jak poinformowała niemiecka spółka producenta okien, Oknoplast Deutschland, zrezygnowała ona z udziału w najbliższej edycji targów Fensterbau Frontale w Norymberdze.

Hydro zamknie zakłady w Europie

Hydro zamknie zakłady w Europie

Hydro chce optymalizować swoją działalność i zamierza zamknąć pięć zakładów zajmujących się ekstruzją w Europie.