Dobre półrocze w Avante

Red.: |Data publikacji:

Avante z Elbląga podsumowało minione półrocze. Firma podliczyła, że wzrost sprzedaży kształtował się na poziomie 30 proc.

Pierwsze półrocze dla większości firm było bardzo dobre pod kątem wartości sprzedaży. W przypadku Avante wzrost sięgnął 30 procent. Jednak na ten dobry wynik wpływa także wysoka cena okien, które były znacznie droższe w tym roku, niż w analogicznym okresie w roku 2020. Producent informuje jednak, że jest także zadowolony z zysków z półrocza, są one wyższe niż w roku ubiegłym.

Firma przyznaje, że tak samo, jak większość producentów stolarki na rynku, mierzy się z trudnościami związanymi z podwyżkami oraz niedoborem komponentów do produkcji. Avante korzysta z usług wielu dostawców, dlatego w przypadku braku towaru od jednego, kompensuje to dostawą od innego. Obecnie jednak trudności z dostępnością szyb, profili czy stali to największy problem dla producentów okien. Także dla marki Avante.

Zobacz również

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Grupa Rehau podjęła decyzję o sprzedaży swojej działalności w Rosji. Inny znów producent profili, Profine, ogłosił inwestycję w Serbii.

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Kongres Stolarki Polskiej za nami

Kongres Stolarki Polskiej za nami

W dniu 27 maja w Warszawie odbył się Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Była to już 12. edycja tej imprezy. Głównymi tematami spotkania były: sytuacja gospodarcza, ekologia oraz marketing.

1