Dobre półrocze w Avante

Red.: |Data publikacji:

Avante z Elbląga podsumowało minione półrocze. Firma podliczyła, że wzrost sprzedaży kształtował się na poziomie 30 proc.

Pierwsze półrocze dla większości firm było bardzo dobre pod kątem wartości sprzedaży. W przypadku Avante wzrost sięgnął 30 procent. Jednak na ten dobry wynik wpływa także wysoka cena okien, które były znacznie droższe w tym roku, niż w analogicznym okresie w roku 2020. Producent informuje jednak, że jest także zadowolony z zysków z półrocza, są one wyższe niż w roku ubiegłym.

Firma przyznaje, że tak samo, jak większość producentów stolarki na rynku, mierzy się z trudnościami związanymi z podwyżkami oraz niedoborem komponentów do produkcji. Avante korzysta z usług wielu dostawców, dlatego w przypadku braku towaru od jednego, kompensuje to dostawą od innego. Obecnie jednak trudności z dostępnością szyb, profili czy stali to największy problem dla producentów okien. Także dla marki Avante.

Zobacz również

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO podsumował pierwszy kwartał pod względem finansowym. Firma odnotowała znaczący spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

1