Dobra koniunktura w Niemczech

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z danych niemieckiej firmy badawczej, pierwsze półrocze 2021 roku było bardzo udane zarówno dla tamtejszych producentów okien jak i osłon. Niektóre przedsiębiorstwa odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty.

Mimo chwilowych trudności niemiecka branża stolarki dobrze poradziła sobie w 2020 roku. Choć przewidywania ekspertów w połowie ubiegłego sezonu były pesymistyczne i mówiło się o zakończeniu trwającej dekadę koniunktury, nasi zachodni sąsiedzi zakończyli ubiegły rok na plusie (szczegóły).

Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Według danych zebranych przez firmę Branchenradar.com niemieccy producenci okien odnotowali w I półroczu średni wzrost sprzedaży na poziomie ok. 17 proc. w porównaniu do okresu styczeń-czerwiec 2020 roku. Analitycy podkreślają, że niektóre firmy miały wzrost przychodów nawet o 40 proc.

Podobne nastroje panują wśród niemieckich producentów osłon – w przypadku tego segmentu wzrost sprzedaży w pierwszej połowie tego sezonu wyniósł średnio 14 proc. W obu przypadkach źródłem wzrostów było zarówno nowe budownictwo oraz remonty. Eksperci wskazują też, że dużą część tych wzrostów to również efekt wzrostu cen na rynku.

Według prognoz średni wzrost sprzedaży okien i osłon do końca roku powinien wynieść ok 12. Proc. względem roku 2020. Przewidywane jest też przyspieszenie wzrostu cen w drugiej połowie roku. Pod względem popytu oba rynki powinny rosnąć szybciej niż w ostatnim czasie.

 

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1