Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Red.: |Data publikacji:

Defor oficjalnie otworzył nowe centrum badawczo-rozwojowe i centrum logistyczne. Budynki znajdują się przy głównej siedzibie firmy w Śremie.

Defor zakończył i oficjalnie otworzył 20 stycznia dwie kompleksowe inwestycje – centrum badawczo-rozwojowe i centrum logistyczne. Oba budynki znajdują się obok siedziby firmy w Śremie, w województwie wielkopolskim. O planach inwestycyjnych pisaliśmy już TUTAJ. Budowę i wyposażenie budynków w odpowiednie urządzenia udało się przeprowadzić w 19 miesięcy, co według producenta jest stosunkowo krótkim czasem. Na uroczystym otwarciu obiektów pojawili się, oprócz przedstawicieli zarządu firmy Defor,  przedstawiciele lokalnych władz – Starosta Śremski i Burmistrz Śremu.

Wartość inwestycji wyniosła 42 mln zł, a firmie udało się ją sfinansować z własnych środków, bez korzystania z kredytów. Defor podliczył, że dzięki nowym budynkom powierzchnia produkcyjno-magazynowa oraz biurowa powiększyła się z 10 tys. mkw. do 16,5 mkw. W części przeznaczonej na magazyn zainstalowane zostały samojezdne regały wysokiego składowania, które dodatkowo zwiększyły możliwości przechowywania.

Z kolei R&D Laboratory to wyjątkowy obiekt w którym Defor planuje przeprowadzanie testów. Budynek został wyposażony w największą w Polsce, jak twierdzi producent, komorę do badania fasad. Firma także wyposażyła zakład produkcyjny w wycinarkę laserową BySmart Fiber 4020. Urządzenie, dzięki swojej dużej prędkości, znacznie poprawi wydajność pracy. W ramach inwestycji Defor wybudował także parking, który znajduje się na dachu magazynu. Można się do niego dostać za pomocą specjalnej rampy wjazdowej.

 

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1