Defor oficjalnie otworzył nowe centrum badawczo-rozwojowe i centrum logistyczne. Budynki znajdują się przy głównej siedzibie firmy w Śremie.
Defor zakończył i oficjalnie otworzył 20 stycznia dwie kompleksowe inwestycje – centrum badawczo-rozwojowe i centrum logistyczne. Oba budynki znajdują się obok siedziby firmy w Śremie, w województwie wielkopolskim. O planach inwestycyjnych pisaliśmy już TUTAJ. Budowę i wyposażenie budynków w odpowiednie urządzenia udało się przeprowadzić w 19 miesięcy, co według producenta jest stosunkowo krótkim czasem. Na uroczystym otwarciu obiektów pojawili się, oprócz przedstawicieli zarządu firmy Defor, przedstawiciele lokalnych władz – Starosta Śremski i Burmistrz Śremu.
Wartość inwestycji wyniosła 42 mln zł, a firmie udało się ją sfinansować z własnych środków, bez korzystania z kredytów. Defor podliczył, że dzięki nowym budynkom powierzchnia produkcyjno-magazynowa oraz biurowa powiększyła się z 10 tys. mkw. do 16,5 mkw. W części przeznaczonej na magazyn zainstalowane zostały samojezdne regały wysokiego składowania, które dodatkowo zwiększyły możliwości przechowywania.
Z kolei R&D Laboratory to wyjątkowy obiekt w którym Defor planuje przeprowadzanie testów. Budynek został wyposażony w największą w Polsce, jak twierdzi producent, komorę do badania fasad. Firma także wyposażyła zakład produkcyjny w wycinarkę laserową BySmart Fiber 4020. Urządzenie, dzięki swojej dużej prędkości, znacznie poprawi wydajność pracy. W ramach inwestycji Defor wybudował także parking, który znajduje się na dachu magazynu. Można się do niego dostać za pomocą specjalnej rampy wjazdowej.
Zobacz również
Szwajcarski rynek się kurczy
Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.
Segment bram przemysłowych czeka stagnacja
Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.
Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych
Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.