Deceuninck wraca na prostą po okresie spowolnienia

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck opublikował wstępne dane za trzeci kwartał. Firma odnotowała w tym okresie 7,5 proc. wzrost wartości sprzedaży.

Deceuninck poinformował rynek o wstępnych wynikach z trzech pierwszych kwartałów 2020 r. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży w III kwartale o 7,5 proc. do kwoty 177,7 mln euro. W roku ubiegłym było to 165,3 mln euro. Ten wzrost wynika z powrotu koniunktury po spowolnieniu, który notowany był w II kwartale.

Wartość sprzedaży po dziewięciu miesiącach to kwota 467 mln euro w porównaniu do 478 mln w roku 2019. Zysk EBITDA w tym roku w III kwartale wyniósł 31,2 mln euro w stosunku do 18,4 mln euro w 2019 r. Według zarządu, tak wysoka poprawa rentowności wynika m.in. z niższej ceny surowców.

Deceuninck przyznaje, że najbliższa przyszłość, ze względu na COVID-19, jest niepewna. Jednak firma jest nastawiona optymistycznie jeśli chodzi o długoterminowe planowanie i wyniki firmy. To nastawienie wynika z prognoz mówiących o tym, że rośnie zapotrzebowanie na mieszkania i remonty, także przeprowadzane po to, by realizować cele klimatyczne.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1