Deceuninck wraca na prostą po okresie spowolnienia

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck opublikował wstępne dane za trzeci kwartał. Firma odnotowała w tym okresie 7,5 proc. wzrost wartości sprzedaży.

Deceuninck poinformował rynek o wstępnych wynikach z trzech pierwszych kwartałów 2020 r. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży w III kwartale o 7,5 proc. do kwoty 177,7 mln euro. W roku ubiegłym było to 165,3 mln euro. Ten wzrost wynika z powrotu koniunktury po spowolnieniu, który notowany był w II kwartale.

Wartość sprzedaży po dziewięciu miesiącach to kwota 467 mln euro w porównaniu do 478 mln w roku 2019. Zysk EBITDA w tym roku w III kwartale wyniósł 31,2 mln euro w stosunku do 18,4 mln euro w 2019 r. Według zarządu, tak wysoka poprawa rentowności wynika m.in. z niższej ceny surowców.

Deceuninck przyznaje, że najbliższa przyszłość, ze względu na COVID-19, jest niepewna. Jednak firma jest nastawiona optymistycznie jeśli chodzi o długoterminowe planowanie i wyniki firmy. To nastawienie wynika z prognoz mówiących o tym, że rośnie zapotrzebowanie na mieszkania i remonty, także przeprowadzane po to, by realizować cele klimatyczne.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1