Deceuninck najwyższy wzrost sprzedaży odnotował m.in. w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck podał wyniki finansowe I półrocza. Producent systemów okiennych podliczył, że sprzedaż za pierwszych sześć miesięcy wyniosła 312,5 mln.

Firma z siedzibą w Belgi podała, że w minionym półroczu sprzedaż wyniosła 312,5 mln euro w porównaniu do 341,5 mln euro. Jest to więc spadek o ok. 8,5 proc. Niższy jest również zysk netto, w tym roku wyniósł on 1,2 mln euro, w roku 2018 była to kwota 7,5 mln euro.

Przyczynę gorszych wyników w pierwszych miesiącach tego roku zarząd firmy widzi w gorszej koniunkturze na rynku tureckim. W pierwszych sześciu miesiącach sprzedaż w Turcji wyniosła 77,6 mln euro w porównaniu do 107,9 mln euro w roku 2018. Jest to spadek na poziomie ponad 28-procentowym.

Francis Van Eeckhout, prezes Deceuninck ocenia, że już od drugiej połowy minionego roku widać było spadki w sprzedaży w Turcji. Jednocześnie szef firmy przekonuje, że zarząd wciąż wierzy w długoterminowy potencjał Turcji ze względu na to, że jest to duży kraj z dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Firma widzi też tu miejsce dla stworzenia swojej bazy na potencjalny eksport do innych krajów. Obecnie jednak trudno przewidzieć, jak długo potrwa słabsza koniunktura w Turcji.

W Europie sytuacja ekonomiczna jest stabilna. Deceuninck podał, że sprzedaż wyniosła 170,8 mln euro w porównaniu do 170,6 mln euro w roku ubiegłym. Największy wzrost firma zanotowała w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Deceuninck ostatnio podjął ponadto kroki, by silniej zintegrować działalność spółki w dwóch częściach Europy – Zachodniej i Centralnej. Ponadto do oferty zostały wprowadzone nowe grupy produktów.

Deceunick podał też dane finansowe dotyczące rynku północnoamerykańskiego. Wartość przychodów wzrosła o 1,9 proc. i można powiedzieć, że sytuacja ekonomiczna jest tam również stabilna. Belgijski koncern osiągnął w pierwszym półroczu w Ameryce Północnej sprzedaż w wysokości 64,2 mln zł w porównaniu do 63 mln w roku poprzednim.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1