Deceuninck na plusie w Wielkiej Brytanii. Co zmieni brexit?

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck zaprezentował wyniki finansowe z lipca w Wielkiej Brytanii. Firma zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 18 proc. Czy brexit namiesza w branży budowlanej?

Deceuninck w Wielkiej Brytanii ma bardzo dobre wyniki, firma pochwaliła się właśnie, że w lipcu wzrost wartości sprzedaży był o 18 proc. wyższy w stosunku do roku ubiegłego. O wynikach z II kwartału tego roku pisaliśmy tu.

Jeśli chodzi zaś o dane na Wyspach to są one o tyle interesujące, że, jak podają przedstawiciele brytyjskiego Deceunincka, odstają one od ogólnych wyników na rynku budowlanym na Wyspach. Perspektywa brexitu i braku pewności, jaką formę przybierze, sprzyja dużym wahaniom inwestorów i generalnie spadkom w sprzedaży. Można to zobaczyć, śledząc dane statystyczne.

Department for Business, Energy & Industrial Strategy w Wielkiej Brytanii opublikował informacje na temat produkcji budowlanej. Dane dotyczą drugiego kwartału tego roku. Wartość produkcji budowlanej spadła o 1,3 proc., co odwróciło wynik z I kwartału, gdzie zanotowany był wzrost o 1,4 proc.

Duży wpływ na gorsze wyniki w II kwartale miał m.in. spadek o 6 proc. wartości prac remontowych. Natomiast jeśli chodzi o prognozy, to analitycy spodziewają się wzrostu wartości prac budowlanych o 0,9 proc. w całym 2019 roku. Jeśli chodzi o 2020 r. to prognozy są bardziej optymistyczne, wzrost planowany jest o 2 proc., a w 2021 o 2,8 proc.

W danych statystycznych podane są także najbardziej istotne dla Wielkiej Brytanii rynki zagraniczne pod kątem importu i eksportu materiałów budowlanych. W „Top five” – pierwszej piątce, nie ma Polski. W grupie największych eksporterów na pierwszym miejscu jest Irlandia, potem Niemcy, USA, Francja i Holandia.

Brytyjczycy zaś najwięcej importują z Chin, potem z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Holandii. Wartość importu Wielkiej Brytanii w II kwartale wyniosła 4,4 mld funtów, a eksportu 1,8 mld funtów.

Zobacz również

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Assa Abloy podliczyła wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku oraz za cały poprzedni sezon. Sprzedaż wzrosła o 27 proc. w porównaniu do 2021 r. i wyniosła ponad 120 mld koron.

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Wedlug najnowszego badania CAB wśród Polaków, którzy kupili w roku 2022 okna na wymianę starych, zaledwie 13 proc. skorzystało z możliwości dofinansowania dotacjami z programu Czyste Powietrze.

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

1