Debesto z nowym rankingiem okien i znakomitymi wynikami

Red.: |Data publikacji:

Internetowy broker stolarki debesto.com z siedzibą w Oleśnicy opublikował kolejny ranking. Tym razem porównano okna aluminiowe 80 mm, a oceny opierają się na danych uzyskanych u producentów a nie systemodawców. Firma zdradziła nam też wyniki finansowe po I półroczu.

Firma debesto.com regularnie publikuje na swojej stronie subiektywne rankingi produktów znajdujących się w jej ofercie. Tym razem porównała następujące okna aluminiowe: Aluprof MB-86,  Yawal TM 77HI, Ponzio PE78N, Aliplast Genesis 75, Schuco AWS 75, Cortizo Cor-80 Industrial, Reynaers Masterline 8.

W nowym rankingu zwracają uwagę bardzo dobre rezultaty osiągnięte przez okna wykonane na polskich systemach. System MB-86 firmy Aluprof okazał się najlepszy pod względem jakości i  zajął drugą pozycję w kategorii „cena”. Dzięki temu okazał się też zwycięzcą w kategorii „cena/jakość”. Yawal ze swoim systemem TM 77HI uplasował się z kolei na drugim miejscu pod względem jakości, ale dopiero 4. pozycja w zestawieniu cenowym spowodowała, że ostatecznie w kategorii „cena/jakość” zajął 3 miejsce. W tej edycji rankingu pojawiła się też nowa kategoria, w której premiowane były systemy o najniższej wysokość złożenia ramy okiennej ze skrzydłem. Pełny ranking można zobaczyć na stronie: debesto.com.

Polskie systemy znalazły się na szczycie rankingu debesto.com w kategorii „jakość”

Rankingi debesto.com że opierają się na danych uzyskanych nie przez systemodawców a producentów, wykonujących gotowe produkty w danym systemie. – Takie podejście do rankingów może okazać się bardzo pomocne dla systemodawców. Mogą oni szybko zweryfikować, czy współpracujący z nimi producenci posiadają właściwy poziom wiedzy na temat ich systemów i czy jakość wykonanych za ich pomocą okien spełnia wysokie oczekiwania nasze i naszych klientów. Mało tego, dzięki tak skonstruowanym rankingom systemodawcy mają ogromny wpływ na ich wyniki i poprawę swojej pozycji w zestawieniach: wystarczy dostarczyć nam do współpracy takich producentów, którzy w pełni wykorzystują potencjał systemów tych firm – tłumaczy Wojciech Stanowski.

Jak wynika z danych uzyskanych przez nas od debesto.com, sezon 2021 jest bardzo udany dla tego brokera stolarki. Przychody ze sprzedaży po pierwszych 6 miesiącach tego roku osiągnęły poziom ok. 6,5 mln zł, co oznacza wzrost o 45 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. W tej chwili najważniejszym rynkiem pod względem wyników są Stany Zjednoczone – to właśnie tam firma odnotowuje najwyższą sprzedaż. Firma aktywnie pozyskiwała w tym czasie nie tylko nowe zamówienia, ale też nowych pracowników – poziom zatrudnienia zwiększył się bowiem aż o 65 proc.  Mimo bardzo dobrych wyników finansowych okazuje się, że debesto.com liczyło w minionym półroczu na jeszcze więcej. 

Wojciech Stanowski, właściciel debesto.com:

Rośniemy w sposób zauważalny, choć ponad dwukrotnie niższy niż zakładane cele. Myślę, że olbrzymia skala rekrutacji i onboardingów w pierwszej połowie 2021 roku mocno obniżyła efektywność zespołu. Był to okres olbrzymiej pracy i potężnej inwestycji czasowej, zmniejszającej możliwości handlowe. Liczę, że ta inwestycja przyniesie odpowiednie przyspieszenie tempa wzrostu w drugiej połowie roku i dołączenie naszej firmy do poziomu/skali małych i średnich producentów stolarki.

 

Zobacz również

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

Grupa ML System opublikowała dane finansowe za rok 2023. W tym czasie wielokrotnie zwiększył się eksport. Natomiast zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk brutto oraz EBIDTA zmalały.

1