Czy w Polsce ruszy recykling starych okien z PCW?

Red.: MR |Data publikacji: 2021-08-30

Związek Polskie Okna i Drzwi nawiązał współpracę z EPPA. Obie organizacje będą działać na rzecz promocji recyklingu zdemontowanych okien  w Polsce.

POiD i EPPA, czyli Europejski Związek Dostawców Systemów Okiennych z PCW poinformowały, że podpisały wspólny list intencyjny. Jest w nim zawarta m.in. deklaracja wymiany wiedzy na temat recyklingu profili okiennych z PCW. Ponadto organizacje będą wspólnie działać na rzecz szerzenia wiedzy o recyklingu i promowania recyklingu profili okiennych jako elementu gospodarki w obiegu zamkniętym.

Jak informuje POiD, czeka nas duża fala renowacji i wymiany okien, które stanowią także istotną część Europejskiego Zielonego Ładu. Wymieniane będą także te okna, których ramy są plastikowe. Demontowane profile z PCW powinny być poddawane recyklingowi, plastik może być przetwarzany nawet siedem razy. Dzięki współpracy POiD z EPPA powstanie zaplecze do odzyskiwania surowców. W planach jest m.in. stworzenie zbiórki starych okien, drzwi i żaluzji w Polsce. Kolejnym krokiem będzie przetworzenie plastiku i wytworzenie regranulatu. POiD informuje, że „ważnym elementem tego projektu będą wspólne działania organizacji w celu uzyskania dofinansowania do kosztów recyklingu okien w ramach programu Czyste Powietrze.”.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1