Czy Twój klient jest bezpieczny?

Red.: PG |Data publikacji: 2020-05-18

Rusza akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny, której celem jest promocja sprzedaży zgodniej z najwyższymi standardami higieny. Klient Bezpieczny to inicjatywa skierowana przede wszystkim do rynku remontowo-budowlanego, ale nie tylko.

Brak decyzji zakupowych klientów to największa bolączka wielu branż funkcjonujących w Polsce, w tym również naszej. Jak wynika z raportu „Kondycja firm branży stolarki otworowej w Polsce – kwiecień 2020” przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych, ponad 75 proc. przedsiębiorstw ze świata stolarki odczuło w kwietniu spadki sprzedaży.

Większość sprzedaży oparta jest obecnie na inwestycjach publicznych, deweloperskich i prywatnym nowym budownictwie, ale w branżowej rzeczywistości większość sprzedaży okien i drzwi w Polsce stanowi zamrożony obecnie rynek remontowy. Niestety klienci wstrzymują się z decyzjami zakupowymi ze względu na niepewność sytuacji ekonomicznej, jak i wątpliwości dotyczące zapewnienia standardów higienicznych podczas wizytach w punktach sprzedaży, podczas pomiarów i montaży u klienta.

Stąd akcja Klient Bezpieczny, która ma rozwiać wszelkie wątpliwości. Usługi remontowo-montażowe, jak i wizyty w salonach sprzedaży mogą się odbywać z zastosowaniem najwyższych standardów higienicznych i o tym właśnie głośno będzie komunikowała akcja.

W konsultacji z firmami z branży powstały uniwersalne wytyczne i zalecenia dotyczące zasad higieny do stosowania przez punkty handlowo-usługowe (w tym salony stolarki) jak i montażystów. Będą one sukcesywnie upowszechniane wśród właścicieli salonów i składów budowlanych oraz klientów ostatecznych. Zaangażowanie w kampanię zapowiedziały media ogólnopolskie, branżowe oraz organizacje pracodawców. Partnerami akcji zostały m.in. firmy Velux i Krispol oraz Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa. Serwis ForumBranzowe.com objął akcję patronatem medialnym

Do akcji może przystąpić każdy – zarówno producenci, jak i dystrybutorzy samodzielnie. ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO KLIENTÓW BRANŻY STOLARKI!

Szczegółowe informacje o akcji oraz możliwości dołączenia do niej znajdują się na stronie: klientbezpieczny.pl

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1