Czy Polacy kupują okna przez internet?

Red.: |Data publikacji:

W najnowszym, 29. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, przedstawione zostały najnowsze dane na temat e-commerce w polskiej branży stolarki. Przynoszą one ciekawe informacje na temat tego, czy Polacy chętnie kupują okna przez internet.

Źródłem informacji w audycji prowadzonej przez Pawła Gregorczyka (Forum Branżowe) i Maksymiliana Mirosa (Centrum Analiz Branżowych) jest nowy raport przygotowany przez CAB pt. „Jak Polacy kupują okna? badanie ścieżki zakupowej klientów indywidualnych. Edycja 2023”. Wynika z niego, że internet jest ważnym źródłem informacji na temat okien, bo korzysta z niego 3/4 badanych. To wzrost o 10 punktów procentowych względem poprzedniej edycji badania sprzed 2 lat. Najczęściej zaglądają w poszukiwaniu wiedzy do wyszukiwarek internetowych oraz na strony producentów stolarki.

 

Wzrosła też grupa klientów, która zdecydowała się na zakup okien przez internet (z 8 do 12 proc.). Co ciekawe, odnotowano bardzo duży wzrost grupy klientów, która rozważała taką opcję, ale ostatecznie nie podjęła decyzji o zakupie produktów tą drogą (wzrost z 24 do 41 proc.). Jakie obawy powstrzymują ich od kliknięcia guzika „Kupuj”? Czy i jak przekonać inwestorów do zakupów poprzez ten kanał sprzedaży? Na komunikację w których kanałach internetowych warto postawić? To tylko część pytań, na które pada odpowiedź w nowym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Można go wysłuchać tutaj:


Pozostałe odcinki podcastu:

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1