W najnowszym, 29. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, przedstawione zostały najnowsze dane na temat e-commerce w polskiej branży stolarki. Przynoszą one ciekawe informacje na temat tego, czy Polacy chętnie kupują okna przez internet.
Źródłem informacji w audycji prowadzonej przez Pawła Gregorczyka (Forum Branżowe) i Maksymiliana Mirosa (Centrum Analiz Branżowych) jest nowy raport przygotowany przez CAB pt. „Jak Polacy kupują okna? badanie ścieżki zakupowej klientów indywidualnych. Edycja 2023”. Wynika z niego, że internet jest ważnym źródłem informacji na temat okien, bo korzysta z niego 3/4 badanych. To wzrost o 10 punktów procentowych względem poprzedniej edycji badania sprzed 2 lat. Najczęściej zaglądają w poszukiwaniu wiedzy do wyszukiwarek internetowych oraz na strony producentów stolarki.
Wzrosła też grupa klientów, która zdecydowała się na zakup okien przez internet (z 8 do 12 proc.). Co ciekawe, odnotowano bardzo duży wzrost grupy klientów, która rozważała taką opcję, ale ostatecznie nie podjęła decyzji o zakupie produktów tą drogą (wzrost z 24 do 41 proc.). Jakie obawy powstrzymują ich od kliknięcia guzika „Kupuj”? Czy i jak przekonać inwestorów do zakupów poprzez ten kanał sprzedaży? Na komunikację w których kanałach internetowych warto postawić? To tylko część pytań, na które pada odpowiedź w nowym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.
Można go wysłuchać tutaj:
Pozostałe odcinki podcastu:
Tagi
CABcentrum anali branżowyche-commerceMaksymilian MirosPaweł GregorczykPlusy minusysprzedaż internetowaZobacz również
Swisspacer otworzył nową międzynarodową siedzibę
Swisspacer w lipcu otworzył swoją nową międzynarodową siedzibę. Mieści się ona w miejscowości Lengwil w Szwajcarii.
Niemiecki Stürtz niewypłacalny
Stürtz Maschinenbau GmbH, producent maszyn do produkcji okien z PVC, znalazł się w stanie niewypłacalności i przejdzie restrukturyzację. Pomimo trudności finansowych, firma będzie realizować zamówienia do połowy 2026 roku.
Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu
Przez lata branża stolarki była mecenasem sportu, szczególnie lokalnego i nie inaczej jest w nowo rozpoczynającym się sezonie. W ostatnim czasie umowy sponsoringowe podpisały Abakus, Bogdański, Premium Grodzki oraz Wiśniowski.