Czy czeka nas rewolucja na rynku chemii budowlanej?

Red.: |Data publikacji:

Dow Chemical Company planuje wprowadzić na rynek chemii budowlanej silikon do montażu stolarki, który będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dow Chemical Company z siedzibą w Midland w stanie Michigan w USA to jeden z większych na świecie dostawców chemii budowlanej. Firma opracowała właśnie produkt, który ma być pierwszym na świecie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla silikonem.

Siedziba Dow w Midland

Spółka ogłosiła właśnie program neutralności węglowej dla silikonów stosowanych do m.in. szyb zespolonych i szklenia strukturalnego. Będą to wybrane produkty marki Dowsil, które mają być dostępne w sprzedaży w 2022 roku. Produkty spełnią wymagania międzynarodowego certyfikatu „carbon-neutral” PAS 2060.

Zakład produkcyjny Dow w Midland w USA

Neutralne węglowo silikony pomogą uzyskać dodatkowe punkty w certyfikacji budownictwa ekologicznego. Ponadto produkty będą wyposażone w deklarację środowiskową EPD (Environmental Product Declaration).

Markus Plettau, Marketing Manager High Performance Building, EMEA, Dow wyjaśnia:

Wprowadzenie na rynek naszego programu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla silikonów Dowsil do fasad budynków stanowi prawdziwą ewolucję w neutralności dwutlenku węgla.

Przedstawiciel firmy Dow uważa także, że nowe silikony będą „kluczem do osiągnięcia znaczącej, ciągłej redukcji emisji dwutlenku węgla”.

Zobacz również

Eleganckie pochwyty do drzwi

Eleganckie pochwyty do drzwi

Firma Wala ma w ofercie pochwyty do drzwi z drewnianymi tralkami. Można je montować również na drzwiach ze szkła, za...

Norm Slide w stylu industrialnym

Norm Slide w stylu industrialnym

Producent stolarki otworowej z Kornic wprowadza do swojej oferty systemów przesuwnych nowość. Norm Slide to najnowsze wewnętrzne drzwi przesuwne wykonane ze stali.

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Wśród nowości w branży osłon wewnętrznych wyróżnia się obudowa kryjąca górne mechanizmy oraz system pozwalający na ustawienie zbieżności pasów roletki dzień-noc. Powoli, ale systematycznie postępuje automatyzacja.

1