Coraz więcej zamówień w Mercorze

Red.: RK |Data publikacji: 2021-07-19

Grupa Mercor kontynuuje dobrą passę na rynku biernych zabezpieczeń p-poż, pozyskując coraz więcej zamówień na swoje produkty i usługi. Kierownictwo firmy liczy również na korzyści z nadchodzącej fali termorenowacji.

Po bardzo udanym roku obrotowym 2020/21, o czym pisaliśmy TUTAJ, Grupa Mercor także w obecnym sezonie jest na dobrej drodze do sukcesów sprzedażowych. W czerwcu spółka pozyskała zamówienia o wartości 52,4 mln zł, co w porównaniu z czerwcem 2020 oznacza wartość wyższą aż o 72 proc. W całym pierwszym półroczu tego roku Mercor pozyskał zamówienia wartości 253 mln zł i to także jest o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku. Już w tym tygodniu zaplanowana jest konferencja prasowa firmy, na której zaprezentowane zostaną plany Grupy na najbliższy okres. Tymczasem przypominamy słowa prezesa Krzysztofa Krempecia wypowiedziane przy okazji prezentacji wyników roku minionego:

Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA. fot. D.Iwański

Nowy rok obrotowy 2021/22 rozpoczęliśmy dobrze, co miesiąc notujemy silne dwucyfrowe wzrosty wartości zamówień. Rok wcześniej wraz z początkiem pandemii, w okresie kwiecień-czerwiec, czyli w I kwartale naszego roku obrotowego, notowaliśmy spadki na poziomie ok. 18 proc. Działamy na obiektach magazynowych, przemysłowych, handlowych, logistycznych czy w petrochemii. Coraz więcej zapowiadanych lub trwających inwestycji wiąże się także z poprawą efektywności energetycznej budynków. Wiele naszych produktów i rozwiązań wpisuje się w te założenia, posiada parametry poprawiające oszczędność energii, zapewniające lepszą izolacyjność.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1