Rząd postanowił wprowadzić specjalną ustawę, w związku z pojawieniem się w naszym kraju nowego zagrożenia, czyli wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Sprawdziliśmy, jakie zmiany wprowadza dla pracodawców i pracowników.
Mowa o tzw. specustawę, która weszła w życie 8 marca bieżącego roku. Zawarte w niej przepisy to, co należy podkreślić, przepisy tymczasowe, a to oznacza, iż tracą one moc po upływie 180 dni, licząc od dnia wejścia ustawy w życie. Jakie zapisy znajdziemy w tej ustawie? O czym powinni pamiętać pracodawcy, w związku z nowo powstałym zagrożeniem?
Aktualizacja z dn. 23.03.2020 r.
Dzisiaj o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, na którym zostanie poruszony między innymi projekt tarczy antykryzysowej. Prezydent zgłosił do owej ustawy propozycje zmian – chodzi tu głównie o umorzenie, a nie odroczenie składek ZUS. Ustawa będzie uchwalona tak szybko, jak to tylko możliwe, a pomoc, o jakiej w ostatnich dniach mówi rząd wszem i wobec, powinna być dostępna już od kwietnia. Co przewiduje tarcza?
ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA W NASZYM ARTYKULE PT.
CO SPECUSTAWA O PRZECIWDZIAŁANIU COVID-19 OZNACZA DLA PRACODAWCÓW?
Tagi
covid-19Jadwiga EmilewiczkoronawirusMinisterstwo Rozwojupraca zdalnapracodawcapracownikrządspecustawaUrząd SkarbowyUSzasiłek chorobwyzasiłek opiekuńczyZUSZobacz również
Monter Show ’25 już niedługo
Już na początku czerwca odbędzie się ważne wydarzenie dla środowiska montażystów - Monter Show 2025, organizowane przez Stowarzyszenie Monterów Stolarki. Tradycyjnie patronat medialny nad wydarzeniem objęło nasze wydawnictwo.
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.