Ceny stolarki w PSB wciąż rosną

Autor: |Data publikacji:

PSB policzyło, że po trzech kwartałach ceny na materiały budowlane w sklepach należących do sieci wzrosły średnio o 1,4 proc. w porównaniu do 2019 r.

Grupa PSB podsumowało ceny we wrześniu. W tym miesiącu ceny wzrosły ogólnie o 1 proc. w stosunku do tego samego miesiąca w 2019 r. Patrząc na stolarkę, to tu klienci musieli zapłacić więcej o 2,4 proc. Stolarka budowlana – czyli przede wszystkim drzwi, to produkty, które znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o wzrost cen w porównaniu z innymi grupami produktowymi.

Natomiast porównując dziewięć miesięcy tego roku z analogicznym okresem w 2019 r. widać, że ceny są wyższe o 1,4 proc. Stolarka znów znajduje się w grupie produktów o jednym z wyższych wzrostów cen. W III kwartałach tego roku klienci musieli zapłacić o 3,3 proc. więcej za stolarkę w porównaniu do 2019.

We wrześniu odbyły się VI Jesienne Targi Grupy PSB w wersji online. Udział w nich wzięło 78 dostawców (m.in. materiałów budowlanych) i 236 partnerów handlowych PSB. Wśród dostawców znaleźli się przedstawiciele branży stolarki otworowej (Domino, Hörmann, Sputnik, Velux i Voster). Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Czytaj sierpniowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (8/2026)

Czytaj sierpniowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (8/2026)

Dostępny jest sierpniowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Krzysztof Góralczyk, założyciel i prezes firmy Fill.

Nowe „Vademecum: BHP w firmie produkcyjnej” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: BHP w firmie produkcyjnej” dostępne na naszym portalu

„Vademecum: BHP w firmie produkcyjnej” to kompendium wiedzy o zagrożeniach, obsłudze CNC, ochronie pracowników i bezpiecznym transporcie stolarki.

Bilety „early bird” na OFS 2026

Bilety „early bird” na OFS 2026

Bilety na Ogólnopolskie Forum Stolarki 2026 w sprzedaży już od 3 sierpnia. Jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń dla menedżerów branży...