Ceny stolarki w PSB wciąż rosną

Red.: |Data publikacji:

PSB sprawdziło, jak kształtowały się ceny materiałów budowlanych w maju bieżącego roku. Wzrost cen w stosunku do roku ubiegłego jest wciąż wysoki, bo ponad 30-procentowy. Gdy jednak porównamy ceny z maja do kwietnia, to wówczas dynamika wzrostu jest już niewielka.

Polskie Składy Budowlane co miesiąc sprawdzają poziom cen oferowanych produktów, w tym stolarki otworowej. Okazuje się, że w maju tego roku w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2021 średni wzrost cen wyniósł ok. 34 proc. Jednak, jak podkreśla PSB, wciąż porównujemy dane do niskiej bazy, w zeszłym roku gwałtowny wzrost notowany był dopiero od sierpnia. Natomiast widać, że w tym roku dynamika wzrostu cen nie jest wysoka, choć materiały budowlane stale drożeją i w maju w porównaniu do kwietnia klient zapłaci generalnie o 4 proc. wyższy rachunek.

Nowy sklep PSB Profi w Złotokłosie.

Stolarka otworowa, czyli głównie drzwi, są droższe o 24 proc. w maju w porównaniu do tego samego miesiąca w 2021 r. Chemia budowlana kosztuje o 21 proc. więcej, a farby i lakiery o 17 proc. więcej. PSB podsumowało także okres pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku – w tym czasie ceny były wyższe średnio o 30 proc. w porównaniu do 2021 r. Jeśli chodzi o stolarkę, to klient w tym roku płaci za nią o 20 proc. więcej niż w zeszłym roku. Chemia budowlana jest droższa o 18 proc., a farby i lakiery o 14 proc.

PSB kontynuuje rozbudowę swojej sieci handlowej. W maju Grupa otworzyła kolejne placówki handlowe. Nowe Mrówki rozpoczęły swoją działalność w Solcu Kujawskim, Zamościu i Niemodlinie oraz sklep PSB Profi w Złotokłosie.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1