Ceny stolarki o 9 proc. wyższe niż w roku 2022

Red.: |Data publikacji:

Grupa PSB sprawdziła, jak kształtowały się ceny materiałów budowlanych w pierwszych czterech miesiącach tego roku. W kwietniu były one wyższe o 8 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Grupa PSB poinformowała, że w kwietniu tego roku ceny na materiałów budowlanych były wyższe średnio o 8 proc. w porównaniu do kwietnia 2022 roku. Jest to mniej, niż wyniosła inflacja w kwietniu (według danych NBP była ona ponad 12-procentowa). Jeśli chodzi o porównanie cen w kwietniu bieżącego roku z marcem tego roku, to według PSB te się nie zmieniły. Jest to kolejny miesiąc w tym roku, gdy ceny materiałów budowlanych w sieci utrzymują się na tym samym poziomie.

Nowy sklep Mrówka w Sędziszowie.

W kwietniu bieżącego podrożały wyroby w 17 grupach w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Należy do nich stolarka, przede wszystkim drzwi wewnętrzne, za które klienci musieli zapłacić o 9 proc. więcej. Farby i lakiery były droższe o 18 proc., a chemia budowlana o 13 proc. Co ciekawe, spadły ceny w trzech grupach – najbardziej drewno – o 18 proc., płyty OSB o 12 proc. i izolacje o 1 proc.

W okresie od stycznia do końca kwietnia materiały budowlane podrożały średnio o 12 proc. w 19 grupach produktowych. Stolarka była droższa o 12 proc., farby i lakiery o 19 proc., a chemia budowlana o 15 proc. Mniej niż w zeszłym roku kosztowały płyty OSB i drewno – o 10 proc.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1