Ceny okien wzrosły o kilkadziesiąt procent

Red.: |Data publikacji:

W lipcowym numerze podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” omówione zostały zmiany cen okien w ostatnich kilkunastu miesiącach. Okazuje się, że inwestor za okno musi zapłacić niemal połowę więcej niż w styczniu 2021 roku.

Najnowszy odcinek podcastu prowadzonego przez Pawła Gregorczyka (Forum Branżowe) i Maksymiliana Mirosa (Centrum Analiz Branżowych) przynosi nam ciekawą wiedzę na temat ewolucji cen okien w Polsce w sezonie 2022 w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Centrum Analiz Branżowych bada cyklicznie to zagadnienie, zbierając wśród dystrybutorów (w najnowszym badaniu było ich ponad 100) wyceny stałego zestawu standardowych okien białych z pakietem szklanym dwukomorowym i współczynniku Uw mniejszym niż 1.

Na początku 2021 roku za metr kwadratowy okna trzeba było zapłacić średnio 500 zł. W październiku ubiegłego roku cena wzrosła już do 590 zł za 1 mkw. W czerwcu 2022 roku ceny poszybowały w górę i średnia cena oscylowała już na poziomie aż 685 zł! Gdy porównamy ceny z czerwca tego roku z początkiem sezonu 2021 okazuje się, że inwestorom przyjdzie zapłacić o niemal 40 proc. więcej za okna.

Centrum Analiz Branżowych zapytało też producentów i dostawców o ich prognozy dotyczące kształtowania się cen okien w kolejnej części roku. Tu nie ma zbyt wiele optymizmu. Okazuje się, że blisko 2/3 ankietowanych uważa, że ceny jeszcze wzrosną, a tylko co piąty, że pozostaną na tym samym poziomie. Raptem 6 proc. ankietowanych powiedziało, że ceny okien spadną w drugiej połowie 2022 roku.

Więcej na temat cen okien w Polsce usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, który miał swoją premierę w drugą środę miesiąca, czyli 13 lipca:

Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1