Budvar Centrum, Oknoplast i Velux uruchomiły instalacje fotowoltaiczne

Red.: |Data publikacji:

Producenci okien stale inwestują w OZE. Budvar Centrum oraz Oknoplast zainstalowały panele fotowoltaiczne na dachu firmy, a Velux otworzył dużą farmę.

Velux uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną w Hiszpanii. Dla producenta okien dachowych farmę wybudowała firma BayWay. Instalacja została na początku czerwca tego roku podłączona do lokalnej sieci energetycznej. Velux pod koniec 2022 r. zdecydował się na budowę dwóch farm w Hiszpanii, jedna znajduje się pod Sewillą, a druga niedaleko Granady. Ta pod Granadą składa się z 85 tys. modułów fotowoltaicznych i produkuje 96,8 GWh energii rocznie. Dzięki inwestycji zapotrzebowanie Veluxa w Hiszpanii na energię pokrywane jest w 100 proc. ze źródeł odnawialnych.

Velux_Hiszpania_OZE

Budvar Centrum poinformował, że zainwestował w odnawialne źródła energii. Firma wiosną uruchomiła w Zduńskiej Woli na dachu hal produkcyjnych oraz biur panele fotowoltaiczne. Moc instalacji wynosi 499 kW. Energia jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym.

Również Oknoplast kontynuuje inwestycje w odnawialne źródła energii. Firma pochwaliła się nagraniem z montażu paneli solarnych na dachu hali produkcyjnej w Ochmanowie.

 

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1