30. edycja targów Budma może stać się największą imprezą targową branży stolarki budowlanej w pierwszej połowie 2022 roku. Jak zapewniają organizatorzy, wszystko idzie zgodnie z planem, wystawców przybywa i jeżeli rząd nie podejmie decyzji o kolejnych lockdownach, to na początku lutego wszyscy spotkamy się w Poznaniu.
W ostatnich dniach ukazał się informacja targów Budma o przyznaniu Złotych Medali najbliższej edycji targów, która planowana jest na 1-4 lutego 2022 roku. To dobry moment by sprawdzić jak wyglądają przygotowania do Budmy i jak duże istnieje zagrożenie, że targi jednak nie dojdą do skutku.
Miłosz Zagórski, odpowiedzialny w Budmie za kontakt z mediami:
Jesteśmy dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłoroczną edycję targów Budma. Zajętych jest sześć hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których spodziewamy się ok. 400-500 wystawców. Czasy są trudne, impreza przez pewien czas nie będzie tak duża jak w latach ubiegłych, ale wszystko co zaplanowaliśmy, idzie zgodnie z planem, co pozwala z optymizmem szykować się do przyjęcia gości.
Firmy, które zdecydowały się nie wystawiać, najczęściej argumentowały to odmową centrali, czy niewystarczającą liczbą zaszczepionych pracowników. Jeżeli chodzi o dotychczasowe zgłoszenia i o to jakiej frekwencji można się spodziewać, to organizatorzy są optymistami. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę odwołanie targów R+T (szczegóły), co sprawia że Budma jest jedyną imprezą branży osłonowej w Europie w pierwszej połowie przyszłego roku. Po tym jak gruchnęła wieść o odwołaniu targów w Stuttgarcie wiele firm zaczęło się ponownie zastanawiać nad wystawieniem się w Poznaniu i w tej kwestii jeszcze wiele może się zmienić na korzyść Budmy.
Lockdown jedynym zagrożeniem
Niewątpliwie cieszą dobre nastroje i optymizm, jednak zapytaliśmy również o to jakie jest zagrożenie, że targi się nie odbędą i z czego ono wynika.
Miłosz Zagórski, odpowiedzialny w Budmie za kontakt z mediami:
Jako organizatorzy jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy. Targi Budma zostaną tak zorganizowane, aby w bezpieczny sposób można było się spotkać, porozmawiać z przedstawicielami firm, zobaczyć najnowszą ofertę Wystawców czy także wziąć udział w wielu wydarzeniach, które będą miały miejsce w czasie targów.
Wydaje się, że tak na prawdę jedynym zagrożeniem dla tego, by targi się odbyły, jest ewentualna decyzja rządu o kolejnych obostrzeniach. Wyposzczeni brakiem spotkań i kontaktu bezpośredniego z branżą trzymamy kciuki za powodzenie i spokojne najbliższe miesiące, by nie wydarzyło się nic niespodziewanego. Kto wie – może to właśnie Poznań będzie w centrum uwagi przez najbliższe miesiące, co uczyni na ten czas Budmę europejską stolicą stolarki budowlanej? Przynajmniej w segmencie bram i osłon i przynajmniej do targów w Norymberdze..
Złote Medale 2022
Poznaliśmy tegorocznych laureatów Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagrodzonych zostało 26 produktów, a w tym:
- aluminiowe okno dachowe Alusky Plus High
- drzwi płycinowe w drewnie firmy Eko-Okna
- drzwi wyprodukowane w technologii Absiglass – materiału konstrukcyjnego nowej generacji firmy Crystal
- drzwi zewnętrzne vintage firmy Doorsy
- Neo – okno przyszłości firmy Mirox
- multisensor firmy Grenton
- innowacyjne oprogramowanie powtórnego przeliczania algorytmów optymalizujących w czasie rzeczywistym w centrum tnąco – obróbczym do profili z PCV od Murat Poland
- okno dachowe greenView FTP-X P50 od Fakro
- System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE wersja 3.0 firmy Deimic
- wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ze zintegrowaną zaporą foliową ISO-BLOCO HYBRATEC firmy ISO-Chemie
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".