Branżowisko #97 – Produkty w sezonie 2021. Ranking debesto

Red.: PG |Data publikacji: 2021-03-15

Ten odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od wielkich światowych premier, które zaprezentowano podczas naszego ostatniego webinarium z cyklu „Produkty na 2021”. Odbyło się ono 11 marca 2021 roku, a obecne były na nim produkty takich firm jak: Aluprof, Yawal, OknoPlus, Akant, Alumaster, Saint-Gobain, czy Vikking. Podczas webinarium pokazano m.in. nowe drzwi, systemy przesuwne oraz osłony. O których produktach będzie głośno w tym sezonie? Co nas najbardziej zaskoczyło? Jakie produkty zaprezentowano po raz pierwszy podczas webinarium? Szczegóły w tym odcinku naszej audycji.

Omawiamy też kolejną edycję rankingu aluminiowych okien tarasowych premium, przygotowaną przez internetowego brokera stolarki debesto.com. Rok temu zestawienie było szeroko dyskutowane w branży. Czy tym razem będzie podobnie? W nowej edycji rankingu uwzględniono także systemy wyposażone w napędy automatyczne. Jak zauważa debesto.com, istotną zmianą w stosunku do poprzedniego roku jest pojawienie się w porównaniu systemu MB-Skyline od Aluprof, które wyraźnie zaistniało w klasyfikacji końcowej. Na największe uznanie zasługuje w tym zestawieniu Yawal, którego system Moreview zdobył pierwsze miejsce w trzech z czterech kategorii. W podcaście rozmawiamy o tym rankingu, jak i o ocenianych w nim produktach, które z roku na rok stają się coraz lepsze dzięki wprowadzanym stale udoskonaleniom.

W Branżowisku nie mogło zabraknąć też oczywiście najświeższych informacji z branży stolarki, w tym o odwołaniu kolejnych ważnych targów branżowych na arenie europejskiej, ważnych zmianach personalnych oraz planach rozwojowych przedsiębiorstw. Jak co tydzień, w Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym z kolei opisujemy najnowsze wyniki handlowe firm z ostatniego czasu. Na koniec, a jakże, wieńczący każdy odcinek suchar. Jaki będzie tym razem?

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż?

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień.

1