Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-19

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób. Po raz pierwszy tak silny akcent postawiono na tematy związane ze stolarką, a wszystko za sprawą naszej współpracy z organizatorem ArchiDay, czyli z Polskim Centrum Architektury Wnętrz (PCAW). Wydarzenie odbyło się w dniach 12-16 października 2020 r.

W tym epizodzie rozmawiamy też o comiesięcznym badaniu koniunktury, które sprawdza nastroje w polskiej branży stolarki. Okazuje się, że wrzesień był udanym miesiącem dla rodzimych firm. Menadżerowie z tego sektora żywią też duże nadzieje względem października. To pokazuje, że koniec III i początek IV kwartału są dla branży udane. W Branżowisku omawiamy też nowy wynalazek polskiej firmy Saule Technologies, która opracowała właśnie łamacze światła, których lamele wyposażone są w ogniwa słoneczne.

Nie zabrakło też najświeższych informacji z branży. Mówimy o kolejnych firmach zakupionych przez Assa Abloy, poszukiwaniu pracowników przez Budromat, o aktualnych informacji na temat targów Budma 2021, jak i o reprezentantach naszej branży wśród laureatów nagród Superbrands. Na koniec oczywiście Krótki Przegląd Ekonomiczny, a wisienką na torcie jest suchar. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #105 – Nowa marka stolarki drewnianej. Nowa inwestycja Winkhaus

Branżowisko #105 – Nowa marka stolarki drewnianej. Nowa inwestycja Winkhaus

W tym odcinku podcastu Branżowisko sporo czasu poświęcamy firmie Pozbud. Ten znany producent stolarki zdecydował się na radykalny krok – postanowił zakończyć produkcję okien i drzwi pod rozpoznawalną marką i stworzyć nową.

Plusy, minusy #8 – Rynek włoski

Plusy, minusy #8 – Rynek włoski

W tym odcinku podcastu skupiamy się na Półwyspie Apenińskim. Jak poradziła sobie włoska branża stolarki w 2020 roku? Czy w dobie pandemii był to trudny sezon?

Branżowisko #104 – Wzrost popytu na stolarkę. Architekci wybrali najlepsze produkty

Branżowisko #104 – Wzrost popytu na stolarkę. Architekci wybrali najlepsze produkty

Witamy w majówkowym odcinku podcastu Branżowisko! Ten miesiąc rozpoczynamy znakomitymi wieściami dla całej branży. Jak usłyszeli 20 kwietnia uczestnicy Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, perspektywy dla europejskich producentów stolarki są znakomite!

1