Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-19

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób. Po raz pierwszy tak silny akcent postawiono na tematy związane ze stolarką, a wszystko za sprawą naszej współpracy z organizatorem ArchiDay, czyli z Polskim Centrum Architektury Wnętrz (PCAW). Wydarzenie odbyło się w dniach 12-16 października 2020 r.

W tym epizodzie rozmawiamy też o comiesięcznym badaniu koniunktury, które sprawdza nastroje w polskiej branży stolarki. Okazuje się, że wrzesień był udanym miesiącem dla rodzimych firm. Menadżerowie z tego sektora żywią też duże nadzieje względem października. To pokazuje, że koniec III i początek IV kwartału są dla branży udane. W Branżowisku omawiamy też nowy wynalazek polskiej firmy Saule Technologies, która opracowała właśnie łamacze światła, których lamele wyposażone są w ogniwa słoneczne.

Nie zabrakło też najświeższych informacji z branży. Mówimy o kolejnych firmach zakupionych przez Assa Abloy, poszukiwaniu pracowników przez Budromat, o aktualnych informacji na temat targów Budma 2021, jak i o reprezentantach naszej branży wśród laureatów nagród Superbrands. Na koniec oczywiście Krótki Przegląd Ekonomiczny, a wisienką na torcie jest suchar. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #81 – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online

Branżowisko #81 – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online

Ten odcinek podcastu Branżowisko zdominował jeden temat – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online. Nie powinno to nikogo dziwić, bo rozmawiamy przecież o największym i najważniejszym wydarzeniu w polskim świecie okienno-drzwiowym w tym roku!

Branżowisko #80 – Rewolucyjne zmiany w Gerdzie. Branża nie zwalnia

Branżowisko #80 – Rewolucyjne zmiany w Gerdzie. Branża nie zwalnia

To już 80 tygodni z Branżowiskiem! W tym odcinku przypominamy o Ogólnopolskim Forum Stolarki 2020 Online, które startuje już 17 listopada o godz. 9:30. Transmisja w naszym serwisie ForumBranzowe.com. Nie zapomnijcie się zarejestrować na to wyjątkowe (i darmowe) wydarzenie!

Branżowisko #79 – Już niedługo OFS 2020 Online. Niemiecka stolarka na plusie

Branżowisko #79 – Już niedługo OFS 2020 Online. Niemiecka stolarka na plusie

W 79. Odcinku podcastu rozmawiamy o prognozie dotyczącej niemieckiego rynku okien i drzwi wejściowych. Od majowych zapowiedzi, że tamtejszą branżę...

1