Branżowisko #71 – Spadki w Europie Wschodniej, Polflam inwestuje w badania

Red.: PG |Data publikacji: 2020-09-14

Przed Wami 71. odcinek podcastu Branżowisko, w którym skupiamy się na prognozach austriackiej firmy badawczej dotyczących sprzedaży okien w Europie Wschodniej. Czy czekają nas spadki, a jeżeli tak, to czy będą dotkliwe? No i najważniejsze pytanie – jak w tym zestawieniu wypada polska sprzedaż stolarki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym epizodzie. Sporo miejsca poświęcamy też firmie Polflam, która w tym roku wykonała już ponad 100 badań swoich nowych produktów. Do sprzedaży ma trafić kilka nowych rozwiązań – będzie to szkło o różnych klasach odporności ogniowej do zastosowań pionowych i poziomych w różnych konstrukcjach.

Ważnym wątkiem tego odcinka jest współpraca Forum Branżowego z architektami. Zapowiadamy naszą kooperację z Polskim Centrum Architektury Wnętrz (PCAW) w ramach Archiday, czyli wielkiego spotkania architektów. Szósta edycja, w związku z pandemią, będzie się odbywać w formie online. Ta bardzo popularna seria spotkań i warsztatów kierowana do architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz odbędzie się w dniach 12-16 października 2020 r. Dzielimy się również naszymi wrażeniami z pierwszego naszego webinaru skierowanego do architektów wnętrz, który został przeprowadzony na platformie Archidesk dla profesjonalistów z tego środowiska.

Ponadto mówimy o bardzo ciekawej aktywności jednej z firm na YouTube, gdzie można znaleźć ciekawe lokowanie jej produktów i usług w skeczach popularnego kabaretu. Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w ramach którego opisujemy najświeższe informacje finansowe z firm. Oczywiście na koniec usłyszycie suchar, który jest już naszą tradycją. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #72 – Rankingi firmy debesto, fotowoltaika dla stolarki

Branżowisko #72 – Rankingi firmy debesto, fotowoltaika dla stolarki

W 72. odcinku podcastu Branżowisko doskonale widać, że branża stolarki wyszła już z wakacyjnego trybu. W tym tygodniu pojawiło się bardzo dużo tematów, które omówiliśmy w naszej audycji.

Reveal od OknoPlus

Reveal od OknoPlus

Film prezentuje okno OknoPlus z serii Reveal. To aluminiowe okna klasy, które łączą w sobie nowatorską technologię i odpowiadają na rosnący popyt na designerskie ramy o smukłych profilach. 

Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

70. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od największego producenta okien w Europie, czyli od firmy Eko-Okna. Po odejściu Michała Maciejewskiego w czerwcu 2020 r. branża zastanawiała się nad tym, kto zastąpi tego menadżera na stanowisku dyrektora handlowego firmy z Kornic. Właśnie poznaliśmy odpowiedź!

1