Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

Red.: |Data publikacji:

70. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od największego producenta okien w Europie, czyli od firmy Eko-Okna. Po odejściu Michała Maciejewskiego w czerwcu 2020 r. branża zastanawiała się nad tym, kto zastąpi tego menadżera na stanowisku dyrektora handlowego firmy z Kornic. Właśnie poznaliśmy odpowiedź! Nową dyrektorką handlową w Eko-Oknach została Iwona Muszyńska. Funkcję tę objęła z początkiem września. Nowa menadżerka w Eko-Oknach obecna jest w branży stolarki od niemal dekady. Od 2012 r. aż do objęcia nowego stanowiska w firmie z Kornic związana była z nowosądeckim Dako.

W tym epizodzie dużo mówimy również o comiesięcznym raporcie „Kondycja firm branży stolarki otworowej w Polsce” przygotowywanym przez Centrum Analiz Branżowych. Jak wynika z najnowszej jego odsłony, polska branża stolarki pod względem sprzedaży i nastrojów wyraźnie się ustabilizowała, a blisko 60 proc. menadżerów branży stolarki spodziewa się we wrześniu wyższej sprzedaży niż w sierpniu, a co trzeci zakłada, ze sprzedaż będzie na tym samym poziomie. To cieszy.

Omawiamy też ciekawą inicjatywę Grupy Velux, która ma ambitny cel, by w ciągu 20 najbliższych lat stać się firmą zeroemisyjną. Ma to się stać we współpracy ze światową organizacją WWF, a już w najbliższej dekadzie światowy lider produkcji okien dachowych chce zredukować o połowę ilość odpadów u siebie i swoich dostawców, wdrożyć czujniki i automatykę w 1/3 swoich produktów oraz zorganizować alternatywne źródła energii dla swoich zakładów. Taka proekologiczność na szeroką skalę jest ewenementem nie tylko w branży stolarki. Trzymamy również rękę na branżowym pulsie, omawiając wejście na polski rynek włoskiej firmy Teleco, ekspansję Schüco w Stanach Zjednoczonych, jak i przypadek koronawirusa w firmie Vetrex.

Ponadto sprawdzamy najnowsze doniesienia dotyczące targów branżowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W dobie pandemii wiele imprez jest przesuwanych lub odwoływanych, więc będziemy się starali na bieżąco informować o aktualnych informacjach przekazywanych przez organizatorów. Nie zabrakło oczywiście najnowszych informacji o wynikach finansowych firm w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Na koniec, a jakże, suchar wieńczący za każdym razem nasz podcast. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

1