Branżowisko #199 – Producenci stolarki zubożeli. 30 lat Dormakaba

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na corocznej liście najbogatszych Polaków, przygotowanej przez Forbes. Ilu przedstawicieli branży stolarki znalazło się na czołowych miejscach? Dlaczego mam wątpliwości dotyczące wiarygodności tego zestawienia? Dlaczego Mateusz Kłosek, właściciel Eko-Okien, najpierw pomnaża wielokrotnie swój majątek, by nagle jego połowę stracić? Czy to możliwe, gdy jego firma co roku zalicza kilkudziesięcioprocentowe wzrosty? W tym epizodzie poszukujemy odpowiedzi na te pytania.

Drugi temat dotyczy bardzo dobrych wyników wielu firm z branży stolarki w 2022 roku oraz na początku sezonu 2023. Dobrymi przykładami są tu rezultaty finansowe takich przedsiębiorstw jak debesto oraz Mercor. Pierwsze jest doskonałym przykładem rozwoju e-commerce w naszej branży, drugie z kolei udowadnia, że inwestycje obiektowe nadal mają się w naszym kraju nieźle.

W trzecim wątku oddajemy głos przedstawicielom firmy Dormakaba, którzy gościli w naszym studiu. Porozmawialiśmy o trzydziestoletniej historii przedsiębiorstwa, ale nie tylko jubileusz był tematem naszego spotkania. Rozmawialiśmy też m.in. o kondycji branży stolarki, planach i prognozach i obecności firmy na targach.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1