Branżowisko #198 – Dwa lata stagnacji. Nowi doradcy ds. dotacji

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko poświęcamy prognozom dla europejskiej branży budowlanej na najbliższe sezony. Te niestety nie napawają zbyt wielkim optymizmem, ponieważ eksperci przewidują, że dwa najbliższe lata będą okresem stagnacji. Kiedy i gdzie powinno się wszystko ruszyć i co spowoduje, że rynek zacznie ponownie rosnąć? Odpowiedzi poszukujemy w tym epizodzie. Przy okazji, na podstawie kilku ostatnich informacji branżowych zauważyliśmy ciekawy trend w branży, który może okazać się kierunkiem rozwojowym dla wielu firm związanych ze stolarką otworową.

Drugi temat tego odcinka poświęcony został rynkowi remontowemu w naszym kraju oraz szansom, jakie stawia również przed przedstawicielami branży stolarki. Programy dofinansowujące termomodernizację budynków mogą okazać się kołem ratunkowym dla polskiej budowlanki. Tym bardziej cieszy, że wśród dilerów stolarki znajdzie się kolejnych kilkudziesięciu doradców ds. dotacji, którzy będą pozyskiwać dotacje dla swoich klientów. Wszystko za sprawą kursu egzaminacyjnego Koalicji Termomodernizacji, w którym wzięło udział ponad 80 osób. Dołączą one do 60 wcześniejszych, które pozytywnie ukończyły szkolenie. To oznacza, że w całej Polsce już ponad 140 osób będzie w swoich salonach stolarki udzielało porad oraz pomagało w pozyskiwaniu dotacji w programie Czyste Powietrze!

Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: ? Historyczny sukces Aluronu ? Lista 100 najbogatszych Polaków ? Ranking 50 polskich firm globalnych ? Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

1