Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży. Być może dlatego tak dużym powodzeniem cieszył się pierwszy kurs egzaminacyjny Koalicji Termomodernizacji, który wyłonił spośród dilerówstolarki pierwszych doradców ds. dotacji. W kursie udział wzięło 60 osób. Przy okazji zwracamy uwagę, że bardzo ważna będzie aktywność marketingowa firm, by uświadamiać potencjalnym klientom możliwość dofinansowania wymiany okien, drzwi oraz bram, co wiąże się z tematem aktywności polskich producentów na Facebooku. Przy okazji wspominamy, że polski lider wśród producentów okien, czyli firma Eko-Okna, szykuje nowy projekt, który ma zwiększyć sprzedaż i zyski nawet o kilkanaście procent. Ponoć zainteresowanie nim wśród sprzedawców Eko-Okien jest ogromne.

W tym odcinku rozmawiamy także o nadchodzących imprezach targowych, w tym o Budmie, która odbędzie się w dniach 31.01-3.02 w Poznaniu. Przy okazji zapraszamy na transmisję live ze stoiska firmy Fimtec, która obchodzi 25-lecie. Na Budmie nagramy również wyjazdowy odcinek Branżowiska.

Kolejny temat to analiza wartości sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła agencja IBP Research. Jak prezentowały się na tle wyników polskiej stolarki? Na koniec oczywiście opowiadamy suchara!

Miłego oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1