Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Autor: |Data publikacji:

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży. Być może dlatego tak dużym powodzeniem cieszył się pierwszy kurs egzaminacyjny Koalicji Termomodernizacji, który wyłonił spośród dilerówstolarki pierwszych doradców ds. dotacji. W kursie udział wzięło 60 osób. Przy okazji zwracamy uwagę, że bardzo ważna będzie aktywność marketingowa firm, by uświadamiać potencjalnym klientom możliwość dofinansowania wymiany okien, drzwi oraz bram, co wiąże się z tematem aktywności polskich producentów na Facebooku. Przy okazji wspominamy, że polski lider wśród producentów okien, czyli firma Eko-Okna, szykuje nowy projekt, który ma zwiększyć sprzedaż i zyski nawet o kilkanaście procent. Ponoć zainteresowanie nim wśród sprzedawców Eko-Okien jest ogromne.

W tym odcinku rozmawiamy także o nadchodzących imprezach targowych, w tym o Budmie, która odbędzie się w dniach 31.01-3.02 w Poznaniu. Przy okazji zapraszamy na transmisję live ze stoiska firmy Fimtec, która obchodzi 25-lecie. Na Budmie nagramy również wyjazdowy odcinek Branżowiska.

Kolejny temat to analiza wartości sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła agencja IBP Research. Jak prezentowały się na tle wyników polskiej stolarki? Na koniec oczywiście opowiadamy suchara!

Miłego oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1