Branżowisko #190 – Ponzio z nowym właścicielem. Nexbau kupił producenta okien

Red.: |Data publikacji:

Świąteczne dzień dobry! W drugi dzień świąt zapraszamy na odcinek, którego motywem przewodnim są akwizycje. Rozmawiamy bowiem o kilku branżowych zmianach właścicielskich, które miały miejsce pod koniec sezonu 2022. Najgłośniejsza to przejęcie Ponzio Polska przez Laumann Group, czyli właściciela takich marek jak Veka czy Gealan. To jeden z wiodących systemodawców PCW, który dzięki temu zakupowi poszerzy swoje portfolio o systemy aluminiowe Ponzio. Druga zmiana właścicielska dotyczy firmy Constans, której nowym właścicielem jest Nexbau. Odnotowaliśmy również „zakupy” grupy Roto w Stanach Zjednoczonych.

Przyjrzeliśmy się też pokrótce pozostałym informacjom, które pojawiły się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w ubiegłym tygodniu. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdzamy z kolei wyniki finansowe firm Gealan, Aluprof oraz czołowych producentów farb i powłok.

W tym odcinku podsumowujemy i żegnamy naszą zabawę pod nazwą Stoll Street, w ramach której zainwestowaliśmy wirtualne 10 tys. zł w akcje branżowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Cykl ten po raz pierwszy pojawił się w 101. odcinku, publikowany w kwietniu 2021 roku. Jak przez ten długi okres zmieniały się notowania spółek związanych z branżą stolarki i jak wygląda nasz bilans po 90 odcinkach podcastu? Na koniec usłyszycie oczywiście suchara!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1