Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Red.: |Data publikacji:

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie. Mówią o tym eksperci Interconnection Consulting, którzy przeanalizowali pięć największych zachodnioeuropejskich rynków dla branży stolarki (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania), mówi też o tym Eckhard Keill, szef holdingu Roto Frank, który przedstawiał prognozy na przyszły sezon dla swojej firmy. Omawiamy te tematy i poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście fala termomodernizacji w Europie może okazać się remedium na problemy branży stolarki. Widać bowiem wyraźnie, że branża dostrzega w termomodernizacjach szansę na zatrzymanie negatywnych trendów związanych ze spadkiem zamówień.

W dalszej części audycji podsumowaliśmy pozostałe informacje z ubiegłego tygodnia a w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego przyjrzeliśmy się wynikom finansowym firm z branży stolarki. Tym razem wzięliśmy na warsztat dwóch czołowych producentów ze Stanów Zjednoczonych (Jeld-Wen oraz Masonite) oraz dwóch czołowych przedstawicieli branży szkła (Saint-Gobain, NGS Group). Nie zabrakło również Stoll Street, czyli naszego cyklu na temat spółek związanych z branżą stolarki, notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na koniec oczywiście opowiedzieliśmy suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1