Branżowisko #174 – Ciepła ramka podbija rynek. Odbudowa Ukrainy

Red.: |Data publikacji:

Odcinek wyjazdowy choć w naszym studiu nagraniowym? Takie rzeczy tylko w 174. epizodzie Branżowiska! Wszystko za sprawą firmy Swisspacer, która pełniła rolę gospodarza tej audycji. Była to dobra okazja do tego, by porozmawiać m.in. o ciepłych ramach dystansowych do szyb. Czy stały się one już standardem w polskiej i europejskiej branży stolarki i do czego się przydają? Czy ich znaczenie będzie rosło w momencie, gdy cała Europa szuka oszczędności przy ogrzewaniu budynków? Między innymi na te pytania odpowiedzą Rafał Rączka i Adam Krzemiński z firmy Swisspacer Polska.

Ponadto rozmawiamy o forum „Odbudowa Ukrainy – konsultacje branżowe”, które zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii w dniu 31 sierpnia 2022 roku. Jego celem było przedstawienie możliwości zaangażowania się polskiego biznesu w proces odbudowy Ukrainy, poznanie mechanizmów przetargowych oraz wysłuchania przedstawicieli poszczególnych branż w kontekście wyzwań, szans oraz barier, które stoją przed rodzimymi przedsiębiorstwami. Jak poinformował podczas spotkania Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, zainteresowanie odbudową Ukrainy zgłosiło około 1200 polskich firm. Ponad połowę z nich stanowią firmy budowlane. Czy polska stolarka wykorzysta tu swoją szansę?

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówiliśmy wyniki finansowe następujących firm: Aluron, ML System oraz Veyna, a w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek z naszej branży. Już teraz możemy zdradzić, że nie był to dla nich dobry tydzień na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1