Branżowisko #174 – Ciepła ramka podbija rynek. Odbudowa Ukrainy

Autor: |Data publikacji:

Odcinek wyjazdowy choć w naszym studiu nagraniowym? Takie rzeczy tylko w 174. epizodzie Branżowiska! Wszystko za sprawą firmy Swisspacer, która pełniła rolę gospodarza tej audycji. Była to dobra okazja do tego, by porozmawiać m.in. o ciepłych ramach dystansowych do szyb. Czy stały się one już standardem w polskiej i europejskiej branży stolarki i do czego się przydają? Czy ich znaczenie będzie rosło w momencie, gdy cała Europa szuka oszczędności przy ogrzewaniu budynków? Między innymi na te pytania odpowiedzą Rafał Rączka i Adam Krzemiński z firmy Swisspacer Polska.

Ponadto rozmawiamy o forum „Odbudowa Ukrainy – konsultacje branżowe”, które zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii w dniu 31 sierpnia 2022 roku. Jego celem było przedstawienie możliwości zaangażowania się polskiego biznesu w proces odbudowy Ukrainy, poznanie mechanizmów przetargowych oraz wysłuchania przedstawicieli poszczególnych branż w kontekście wyzwań, szans oraz barier, które stoją przed rodzimymi przedsiębiorstwami. Jak poinformował podczas spotkania Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, zainteresowanie odbudową Ukrainy zgłosiło około 1200 polskich firm. Ponad połowę z nich stanowią firmy budowlane. Czy polska stolarka wykorzysta tu swoją szansę?

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówiliśmy wyniki finansowe następujących firm: Aluron, ML System oraz Veyna, a w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek z naszej branży. Już teraz możemy zdradzić, że nie był to dla nich dobry tydzień na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1