Branżowisko #174 – Ciepła ramka podbija rynek. Odbudowa Ukrainy

Red.: |Data publikacji:

Odcinek wyjazdowy choć w naszym studiu nagraniowym? Takie rzeczy tylko w 174. epizodzie Branżowiska! Wszystko za sprawą firmy Swisspacer, która pełniła rolę gospodarza tej audycji. Była to dobra okazja do tego, by porozmawiać m.in. o ciepłych ramach dystansowych do szyb. Czy stały się one już standardem w polskiej i europejskiej branży stolarki i do czego się przydają? Czy ich znaczenie będzie rosło w momencie, gdy cała Europa szuka oszczędności przy ogrzewaniu budynków? Między innymi na te pytania odpowiedzą Rafał Rączka i Adam Krzemiński z firmy Swisspacer Polska.

Ponadto rozmawiamy o forum „Odbudowa Ukrainy – konsultacje branżowe”, które zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii w dniu 31 sierpnia 2022 roku. Jego celem było przedstawienie możliwości zaangażowania się polskiego biznesu w proces odbudowy Ukrainy, poznanie mechanizmów przetargowych oraz wysłuchania przedstawicieli poszczególnych branż w kontekście wyzwań, szans oraz barier, które stoją przed rodzimymi przedsiębiorstwami. Jak poinformował podczas spotkania Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, zainteresowanie odbudową Ukrainy zgłosiło około 1200 polskich firm. Ponad połowę z nich stanowią firmy budowlane. Czy polska stolarka wykorzysta tu swoją szansę?

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówiliśmy wyniki finansowe następujących firm: Aluron, ML System oraz Veyna, a w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek z naszej branży. Już teraz możemy zdradzić, że nie był to dla nich dobry tydzień na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1