Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Autor: |Data publikacji:

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stała siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu. Przy okazji porozmawialiśmy z przedstawicielem firmy o dynamicznym rozwoju rynku pergoli w Polsce i za granicą, najnowszych produktach Sun Winnera, w tym o pergoli lamelowej Win Climatic oraz o targach Fensterbau Frontale 2022, na których firma z Łomży była wystawcą.

Dużo miejsca poświęciliśmy również na Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. Znana już jest data tegorocznej edycji, więc zachęcamy już do rezerwowania sobie terminu tej imprezy w swoich kalendarzach. Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022 odbędzie się w dniach 18-19 października 2022 roku w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie (ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki). Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie miało charakter dwudniowy. Jak wskazuje tytuł tegorocznej edycji – „Nowe rynki – nowe szanse” – głównym tematem spotkania będzie eksport polskiej stolarki, który w najbliższym czasie może okazać się kluczowy dla naszej branży.

W audycji wspominamy też o wielkim planie transformacji niemieckiej gospodarki pod kątem zmian klimatycznych. Nasi zachodni sąsiedzi przeznaczą aż 56,3 mld euro na wspieranie modernizacji i remontów budynków. Można dopatrywać się tu nowych szans eksportowych dla polskiej stolarki, dla której niemiecki rynek jest kluczowy pod kątem sprzedaży zagranicznej. Przy okazji wspominamy o polskich programach wsparcia termomodernizacji budynków, w których inwestorzy mogą pozyskać pieniądze na wymianę okien i drzwi.

Nie zabrakło oczywiście pozostałych wiadomości branżowych, które pojawiły się w ostatnich dniach na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Mercor i Grupa Kęty. W dziale Stoll Street sprawdzamy z kolei, jak te informacje wpłynęły na notowania giełdowe tych spółek. Omawiamy też oczywiście ceny akcji pozostałych spółek związanych z naszą branżą, które notowane są na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1