Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Red.: |Data publikacji:

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stała siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu. Przy okazji porozmawialiśmy z przedstawicielem firmy o dynamicznym rozwoju rynku pergoli w Polsce i za granicą, najnowszych produktach Sun Winnera, w tym o pergoli lamelowej Win Climatic oraz o targach Fensterbau Frontale 2022, na których firma z Łomży była wystawcą.

Dużo miejsca poświęciliśmy również na Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. Znana już jest data tegorocznej edycji, więc zachęcamy już do rezerwowania sobie terminu tej imprezy w swoich kalendarzach. Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022 odbędzie się w dniach 18-19 października 2022 roku w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie (ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki). Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie miało charakter dwudniowy. Jak wskazuje tytuł tegorocznej edycji – „Nowe rynki – nowe szanse” – głównym tematem spotkania będzie eksport polskiej stolarki, który w najbliższym czasie może okazać się kluczowy dla naszej branży.

W audycji wspominamy też o wielkim planie transformacji niemieckiej gospodarki pod kątem zmian klimatycznych. Nasi zachodni sąsiedzi przeznaczą aż 56,3 mld euro na wspieranie modernizacji i remontów budynków. Można dopatrywać się tu nowych szans eksportowych dla polskiej stolarki, dla której niemiecki rynek jest kluczowy pod kątem sprzedaży zagranicznej. Przy okazji wspominamy o polskich programach wsparcia termomodernizacji budynków, w których inwestorzy mogą pozyskać pieniądze na wymianę okien i drzwi.

Nie zabrakło oczywiście pozostałych wiadomości branżowych, które pojawiły się w ostatnich dniach na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Mercor i Grupa Kęty. W dziale Stoll Street sprawdzamy z kolei, jak te informacje wpłynęły na notowania giełdowe tych spółek. Omawiamy też oczywiście ceny akcji pozostałych spółek związanych z naszą branżą, które notowane są na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1