Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Red.: |Data publikacji:

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stała siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu. Przy okazji porozmawialiśmy z przedstawicielem firmy o dynamicznym rozwoju rynku pergoli w Polsce i za granicą, najnowszych produktach Sun Winnera, w tym o pergoli lamelowej Win Climatic oraz o targach Fensterbau Frontale 2022, na których firma z Łomży była wystawcą.

Dużo miejsca poświęciliśmy również na Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. Znana już jest data tegorocznej edycji, więc zachęcamy już do rezerwowania sobie terminu tej imprezy w swoich kalendarzach. Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022 odbędzie się w dniach 18-19 października 2022 roku w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie (ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki). Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie miało charakter dwudniowy. Jak wskazuje tytuł tegorocznej edycji – „Nowe rynki – nowe szanse” – głównym tematem spotkania będzie eksport polskiej stolarki, który w najbliższym czasie może okazać się kluczowy dla naszej branży.

W audycji wspominamy też o wielkim planie transformacji niemieckiej gospodarki pod kątem zmian klimatycznych. Nasi zachodni sąsiedzi przeznaczą aż 56,3 mld euro na wspieranie modernizacji i remontów budynków. Można dopatrywać się tu nowych szans eksportowych dla polskiej stolarki, dla której niemiecki rynek jest kluczowy pod kątem sprzedaży zagranicznej. Przy okazji wspominamy o polskich programach wsparcia termomodernizacji budynków, w których inwestorzy mogą pozyskać pieniądze na wymianę okien i drzwi.

Nie zabrakło oczywiście pozostałych wiadomości branżowych, które pojawiły się w ostatnich dniach na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Mercor i Grupa Kęty. W dziale Stoll Street sprawdzamy z kolei, jak te informacje wpłynęły na notowania giełdowe tych spółek. Omawiamy też oczywiście ceny akcji pozostałych spółek związanych z naszą branżą, które notowane są na GPW. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1