Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Red.: |Data publikacji:

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym, czyli w blokach, kamienicach itp. Budżet przewidziany na dopłaty wynosi 1,4 mld zł. Wnioskodawca może otrzymać środki od 15 tys. do 37,5 tys. zł. Z kolei udział dotacji w kosztach kwalifikowanych może wynieść od 30 do nawet 90 proc. To już zatem kolejna inicjatywa, która może pozytywnie wpłynąć na zwiększenie popytu na okna i drzwi w naszym kraju. Czy dystrybutorzy stolarki umiejętnie z nich skorzystają i będą skutecznie kusić inwestorów do wymiany okien czy drzwi? W tym odcinku podpowiadamy, w jakim kierunku powinien pójść marketing i dlaczego warto się w tym przypadku opierać na doświadczeniach i pomysłach firm oferujących fotowoltaikę.

Kolejny temat to potwierdzenie tego, o czym mówiliśmy już jakiś czas temu. Kolejne źródła potwierdzają, że polska stolarka nie ma sobie równych w światowym eksporcie. Jesteśmy globalną potęga jeśli chodzi o okna i drzwi z PCW oraz drewniane. Coraz silniejsi jesteśmy też w ślusarce aluminiowej. . Eksperci podliczyli także, że od 2004 r. eksport polskiej stolarki zwiększył się 10-krotnie!

Przyjrzeliśmy się też szybko pozostałym tematom, które ukazały się w ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przeanalizowaliśmy z kolei wyniki finansowe takich firm jak: Dormakaba, Somfy, AkzNobel oraz Hydro. Nie zabrakło też cyklu Stoll Street, w ramach którego sprawdzamy notowania spółek związanych z naszą branżą, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #212 – Ceny stolarki w kwietniu. Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?

Branżowisko #212 – Ceny stolarki w kwietniu. Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?

Zapraszamy do odcinka, w którym przypatrujemy się kondycji branży stolarki w kilku ciekawych kontekstach. Pierwszym jest raport cenowy ze sklepów PSB, który pokazuje, jak zmieniają się ceny w ostatnich miesiącach. Czy ceny stolarki nadal rosną?

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania.

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

1