Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Red.: |Data publikacji:

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym, czyli w blokach, kamienicach itp. Budżet przewidziany na dopłaty wynosi 1,4 mld zł. Wnioskodawca może otrzymać środki od 15 tys. do 37,5 tys. zł. Z kolei udział dotacji w kosztach kwalifikowanych może wynieść od 30 do nawet 90 proc. To już zatem kolejna inicjatywa, która może pozytywnie wpłynąć na zwiększenie popytu na okna i drzwi w naszym kraju. Czy dystrybutorzy stolarki umiejętnie z nich skorzystają i będą skutecznie kusić inwestorów do wymiany okien czy drzwi? W tym odcinku podpowiadamy, w jakim kierunku powinien pójść marketing i dlaczego warto się w tym przypadku opierać na doświadczeniach i pomysłach firm oferujących fotowoltaikę.

Kolejny temat to potwierdzenie tego, o czym mówiliśmy już jakiś czas temu. Kolejne źródła potwierdzają, że polska stolarka nie ma sobie równych w światowym eksporcie. Jesteśmy globalną potęga jeśli chodzi o okna i drzwi z PCW oraz drewniane. Coraz silniejsi jesteśmy też w ślusarce aluminiowej. . Eksperci podliczyli także, że od 2004 r. eksport polskiej stolarki zwiększył się 10-krotnie!

Przyjrzeliśmy się też szybko pozostałym tematom, które ukazały się w ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przeanalizowaliśmy z kolei wyniki finansowe takich firm jak: Dormakaba, Somfy, AkzNobel oraz Hydro. Nie zabrakło też cyklu Stoll Street, w ramach którego sprawdzamy notowania spółek związanych z naszą branżą, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

LUXE – nowa definicja luksusu – aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

LUXE – nowa definicja luksusu – aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

LUXE - nowa definicja luksusu - aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

1