Branżowisko #148 – Wzrosły ceny – wzrósł rynek. Rośnie eksport drzwi drewnianych

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko skupiony jest na tematyce drzwiowej. Rozpoczynamy od informacji dotyczących niemieckiego rynku drzwi zewnętrznych w 2021 roku. Choć odnotowano na nim wzrosty, popyt na tego typu produkty w zasadzie stał w miejscu. Analitycy stwierdzają, że rozwój tego rynku to przede wszystkim zasługa wzrostu cen. Informacja ta ciekawie kontrastuje z kolejną dotyczącą drzwi. Omówiliśmy bowiem wyniki eksportu drzwi drewnianych z Polski, a tu mamy bardzo duże wzrosty, m.in. na rynku niemieckim właśnie. To bardzo dobra wiadomość dla naszych rodzimych producentów.

Nie zabrakło również skrótu innych wiadomości, które obiegły branżę stolarki w ubiegłym tygodniu. Polecamy tam m.in. bezpłatny webinar pt. „Usprawnienie i automatyzacja procesów w firmach z branży okienno-drzwiowej” odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 10:00 (szczegóły na stronie www.ekspert.biz).

Jak to na początku sezonu bywa, obrodziło nam w informacje o podsumowaniach finansowych wielu przedsiębiorstw. Tym razem omawiamy wyniki takich firm, jak: Oknoplast, Jeld-Wen, Deceuninck, Mercor, Dormakaba, KNS – Śląskiej Fabryki Okien. Skoro już o pieniądzach mowa, sprawdzamy też ubiegłotygodniowe notowania spółek z branży stolarki notowanych na GPW.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1