Branżowisko #148 – Wzrosły ceny – wzrósł rynek. Rośnie eksport drzwi drewnianych

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko skupiony jest na tematyce drzwiowej. Rozpoczynamy od informacji dotyczących niemieckiego rynku drzwi zewnętrznych w 2021 roku. Choć odnotowano na nim wzrosty, popyt na tego typu produkty w zasadzie stał w miejscu. Analitycy stwierdzają, że rozwój tego rynku to przede wszystkim zasługa wzrostu cen. Informacja ta ciekawie kontrastuje z kolejną dotyczącą drzwi. Omówiliśmy bowiem wyniki eksportu drzwi drewnianych z Polski, a tu mamy bardzo duże wzrosty, m.in. na rynku niemieckim właśnie. To bardzo dobra wiadomość dla naszych rodzimych producentów.

Nie zabrakło również skrótu innych wiadomości, które obiegły branżę stolarki w ubiegłym tygodniu. Polecamy tam m.in. bezpłatny webinar pt. „Usprawnienie i automatyzacja procesów w firmach z branży okienno-drzwiowej” odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 10:00 (szczegóły na stronie www.ekspert.biz).

Jak to na początku sezonu bywa, obrodziło nam w informacje o podsumowaniach finansowych wielu przedsiębiorstw. Tym razem omawiamy wyniki takich firm, jak: Oknoplast, Jeld-Wen, Deceuninck, Mercor, Dormakaba, KNS – Śląskiej Fabryki Okien. Skoro już o pieniądzach mowa, sprawdzamy też ubiegłotygodniowe notowania spółek z branży stolarki notowanych na GPW.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1