Branżowisko #148 – Wzrosły ceny – wzrósł rynek. Rośnie eksport drzwi drewnianych

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko skupiony jest na tematyce drzwiowej. Rozpoczynamy od informacji dotyczących niemieckiego rynku drzwi zewnętrznych w 2021 roku. Choć odnotowano na nim wzrosty, popyt na tego typu produkty w zasadzie stał w miejscu. Analitycy stwierdzają, że rozwój tego rynku to przede wszystkim zasługa wzrostu cen. Informacja ta ciekawie kontrastuje z kolejną dotyczącą drzwi. Omówiliśmy bowiem wyniki eksportu drzwi drewnianych z Polski, a tu mamy bardzo duże wzrosty, m.in. na rynku niemieckim właśnie. To bardzo dobra wiadomość dla naszych rodzimych producentów.

Nie zabrakło również skrótu innych wiadomości, które obiegły branżę stolarki w ubiegłym tygodniu. Polecamy tam m.in. bezpłatny webinar pt. „Usprawnienie i automatyzacja procesów w firmach z branży okienno-drzwiowej” odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 10:00 (szczegóły na stronie www.ekspert.biz).

Jak to na początku sezonu bywa, obrodziło nam w informacje o podsumowaniach finansowych wielu przedsiębiorstw. Tym razem omawiamy wyniki takich firm, jak: Oknoplast, Jeld-Wen, Deceuninck, Mercor, Dormakaba, KNS – Śląskiej Fabryki Okien. Skoro już o pieniądzach mowa, sprawdzamy też ubiegłotygodniowe notowania spółek z branży stolarki notowanych na GPW.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

1