Branżowisko #144 – Budma 2022. Nowy potentat na rynku okien drewnianych?

Red.: |Data publikacji:

W 144. odcinku podcastu Branżowisko podsumowujemy targi BUDMA, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu. Czy branża stolarki była na nich obecna? Jak wyglądała frekwencja? Czy zaprezentowano ciekawe produkty? Odpowiedzi na te pytania padają w naszej audycji. Ponadto omawiamy ambitne plany Eko-Okien, które chcą bardzo mocno zaznaczyć swoją obecność w segmencie stolarki drewnianej. Ponadto producent z Kornic nadal planuje rozwijać pozostałą produkcję, bo w Kędzierzynie Koźlu planuje wybudować potężny zakład.

Nie zabrakło oczywiście też skrótu pozostałych wiadomości z branży stolarki, które pojawiły się w naszym serwisie w ubiegłym tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny to z kolei podsumowanie ubiegłorocznych wyników takich firm jak Porta KMI Poland, KAEMDE, Assa Abloy oraz Somfy. Skoro już o pieniądzach mowa, nie zabrakło oczywiście naszego działu Stoll Street, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki z branży stolarki. Czy nadal jesteśmy na dwucyfrowym plusie, jak w poprzednim tygodniu? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #212 – Ceny stolarki w kwietniu. Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?

Branżowisko #212 – Ceny stolarki w kwietniu. Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?

Zapraszamy do odcinka, w którym przypatrujemy się kondycji branży stolarki w kilku ciekawych kontekstach. Pierwszym jest raport cenowy ze sklepów PSB, który pokazuje, jak zmieniają się ceny w ostatnich miesiącach. Czy ceny stolarki nadal rosną?

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania.

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

1