Branżowisko #144 – Budma 2022. Nowy potentat na rynku okien drewnianych?

Red.: |Data publikacji:

W 144. odcinku podcastu Branżowisko podsumowujemy targi BUDMA, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu. Czy branża stolarki była na nich obecna? Jak wyglądała frekwencja? Czy zaprezentowano ciekawe produkty? Odpowiedzi na te pytania padają w naszej audycji. Ponadto omawiamy ambitne plany Eko-Okien, które chcą bardzo mocno zaznaczyć swoją obecność w segmencie stolarki drewnianej. Ponadto producent z Kornic nadal planuje rozwijać pozostałą produkcję, bo w Kędzierzynie Koźlu planuje wybudować potężny zakład.

Nie zabrakło oczywiście też skrótu pozostałych wiadomości z branży stolarki, które pojawiły się w naszym serwisie w ubiegłym tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny to z kolei podsumowanie ubiegłorocznych wyników takich firm jak Porta KMI Poland, KAEMDE, Assa Abloy oraz Somfy. Skoro już o pieniądzach mowa, nie zabrakło oczywiście naszego działu Stoll Street, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki z branży stolarki. Czy nadal jesteśmy na dwucyfrowym plusie, jak w poprzednim tygodniu? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

W pierwszym odcinku 2023 roku zapraszamy naszych słuchaczy w podróż po Niemczech. Głównym tematem jest tamtejsza branża stolarki po trzech pierwszych kwartałach sezonu 2022.

1