Branżowisko #137 – Fabryka przeziernych szyb fotowoltaicznych. IFN inwestuje w e-commerce

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko na warsztat bierzemy ML System, który w ubiegłym tygodniu uroczyście otworzył linię do produkcji szkła fotowoltaicznego Quantum Glass. Jak wygądała ta uroczystość, czego dowiedział się Karol na miejscu w Rzeszowie i jak oceniamy szanse dla rozpowszechnienia się tego produktu wśród producentów z branży stolarki?

Ponadto omawiamy kolejną inwestycję holdingu IFN (właściciel m.in. marki Internorm) poszerzającą kompetencje grupy w e-handlu. Austriacy kupili bowiem 74,2 proc. udziałów spółki Neuffer Fenster + Tür GmbH, firmy z siedzibą w Stuttgarcie, która określa siebie jako wiodącego europejskiego sprzedawcę online i oferuje okna, drzwi i osłony w takich sklepach internetowych, jak: fensterversand.com, fenetre24.com i windows24.com. Neuffer Windows + Doors generuje sprzedaż na poziomie około 30 milionów euro, zwłaszcza na rynku niemieckim i francuskim. Zatrudnia około 60 osób.

W skrócie omawiamy też pozostałe informacje z ubiegłego tygodnia. Nie zabrakło też informacji ekonomicznych (tym razem o prognozach firmy Drutex i o wzroście cen w sieci PSB). Sprawdzamy też ostatnie notowania giełdowe spółek z branży stolarki i omawiamy nasze ruchy, ponieważ doszło do przetasowań w naszym wirtualnym portfelu. Nie zabrakło oczywiście suchara, wieńczącego odcinek.

Jako, ze jest to ostatni odcinek podcastu przed świętami, chcielibyśmy skorzystać z okazji i życzyć Wam zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z przedstawicielami firmy o wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

1