Branżowisko #137 – Fabryka przeziernych szyb fotowoltaicznych. IFN inwestuje w e-commerce

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko na warsztat bierzemy ML System, który w ubiegłym tygodniu uroczyście otworzył linię do produkcji szkła fotowoltaicznego Quantum Glass. Jak wygądała ta uroczystość, czego dowiedział się Karol na miejscu w Rzeszowie i jak oceniamy szanse dla rozpowszechnienia się tego produktu wśród producentów z branży stolarki?

Ponadto omawiamy kolejną inwestycję holdingu IFN (właściciel m.in. marki Internorm) poszerzającą kompetencje grupy w e-handlu. Austriacy kupili bowiem 74,2 proc. udziałów spółki Neuffer Fenster + Tür GmbH, firmy z siedzibą w Stuttgarcie, która określa siebie jako wiodącego europejskiego sprzedawcę online i oferuje okna, drzwi i osłony w takich sklepach internetowych, jak: fensterversand.com, fenetre24.com i windows24.com. Neuffer Windows + Doors generuje sprzedaż na poziomie około 30 milionów euro, zwłaszcza na rynku niemieckim i francuskim. Zatrudnia około 60 osób.

W skrócie omawiamy też pozostałe informacje z ubiegłego tygodnia. Nie zabrakło też informacji ekonomicznych (tym razem o prognozach firmy Drutex i o wzroście cen w sieci PSB). Sprawdzamy też ostatnie notowania giełdowe spółek z branży stolarki i omawiamy nasze ruchy, ponieważ doszło do przetasowań w naszym wirtualnym portfelu. Nie zabrakło oczywiście suchara, wieńczącego odcinek.

Jako, ze jest to ostatni odcinek podcastu przed świętami, chcielibyśmy skorzystać z okazji i życzyć Wam zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

165. odcinek podcastu Branżowisko to, podobnie jak przed tygodniem, wyjazdowa audycja. Tym razem ugościła nas firma Yawal, która udzieliła nam swojej przestrzeni w showroomie w Dąbrowie Górniczej. W salonie wystawowym mieliśmy okazję porozmawiać z Karoliną Mzyk-Callias, właścicielką i prezeską zarządu Grupy Yawal.

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

164. odcinek podcastu Branżowisko został nagrany w gościnnych progach firmy Aluron. Ten dostawca systemów oraz nakładek aluminiowych ma ambitne plany rozwojowe, o których opowiedzieli nam Kryspin Baran, prezes i współwłaściciel firmy oraz Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy.

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

W 163. odcinku podcastu Branżowisko naszym gościem specjalnym jest Grzegorz Osada, współwłaściciel Fimtec Polska. Okazją do rozmowy jest 25-lecie firmy, która jest znanym dostawcą maszyn do produkcji stolarki oraz ślusarki.

1