Branżowisko #136 – Najwięksi producenci stolarki. Dodatkowe fundusze na wymianę stolarki

Red.: |Data publikacji:

W 136. odcinku podcastu Branżowisko głównym tematem są arcyciekawe informacje, jakie płyną z „Listy 350 producentów stolarki otworowej w Polsce”. To najnowsza publikacja Centrum Analiz Branżowych, z której można dowiedzieć się m.in., że 350 największych producentów stolarki w Polsce, odpowiada aż za 95 proc. produkcji, choć stanowią oni zaledwie ¼ firm produkcyjnych. Ich łączne obroty wynoszą 28 mld zł. W audycji zdradzamy kilka ciekawych informacji z tej publikacji CAB.

W drugim temacie omawiamy krajowe programy wspierające termomodernizację budynków. Co nowego w programie Czyste Powietrze? Jakie jeszcze programy nas czekają? Odpowiedzi w tym właśnie odcinku. W naszej rozmowie nawiązujemy do informacji, jakimi podzieliła się z uczestnikami Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 ekspertka z inicjatywy Fala Renowacji.

Nie zabrakło oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, którego bohaterami są firmy Yawal, Abakus oraz Aluplast. Sprawdzamy również aktualne notowania spółek branżowych, które są obecne na giełdzie – to oczywiście w ramach naszego cyklu Stoll Street. Na koniec, a jakże, suchar!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1