Branżowe firmy dokupują udziały

Autor: |Data publikacji:

Wiele przedsiębiorstw z branży stolarki wzmacnia swoją obecność na rynkach innych niż macierzyste poprzez nabywanie udziałów. Obecnie takie partnerstwo nawiązały Schüco oraz Somfy.

Schüco International nabyło mniejszościowe udziały w Skyline Windows. Spółka mieści się w Bronksie w Nowym Jorku, a jej specjalizacją są okna, systemy przeszklonych ścian i drzwi tarasowe. Dzięki tej transakcji firma stanie się wyłącznym dystrybutorem produktów Schüco w Ameryce Północnej. Dyrektor generalny Skyline, Matthew Kraus, zaznacza: „Dzięki nowemu, solidnemu portfolio produktów i wsparciu potentata w branży spodziewamy się podwoić nasze przychody w ciągu pięciu lat”. Ma to być kwota na poziomie 200 mln dol. Dyrektor generalny Schüco, Andreas Engelhardt, dodaje: „Nasza inwestycja w Skyline podkreśla zaangażowanie Schüco w rozszerzanie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych i wprowadzanie innowacji w branży budowlanej”.

Również Somfy dokupiło udziały w swojej firmie partnerskiej. Transakcja zawarta z francuskim producentem oprogramowania dla branży stolarki, Grupą Elcia, jest związana ze zmianami personalnymi. Obecnie Somfy zwiększyło swoje zaangażowanie, stając się właścicielem 33 proc. kapitału grupy. Jest to już druga transakcja nabycia, pierwsza miała miejsce w 2022 r. i było to 6,33 proc. udziałów. Wówczas celem Grupy Elcia było wspieranie jej rozwoju w Europie, a szczególnie w Niemczech.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1