Branżowe firmy dokupują udziały

Autor: |Data publikacji:

Wiele przedsiębiorstw z branży stolarki wzmacnia swoją obecność na rynkach innych niż macierzyste poprzez nabywanie udziałów. Obecnie takie partnerstwo nawiązały Schüco oraz Somfy.

Schüco International nabyło mniejszościowe udziały w Skyline Windows. Spółka mieści się w Bronksie w Nowym Jorku, a jej specjalizacją są okna, systemy przeszklonych ścian i drzwi tarasowe. Dzięki tej transakcji firma stanie się wyłącznym dystrybutorem produktów Schüco w Ameryce Północnej. Dyrektor generalny Skyline, Matthew Kraus, zaznacza: „Dzięki nowemu, solidnemu portfolio produktów i wsparciu potentata w branży spodziewamy się podwoić nasze przychody w ciągu pięciu lat”. Ma to być kwota na poziomie 200 mln dol. Dyrektor generalny Schüco, Andreas Engelhardt, dodaje: „Nasza inwestycja w Skyline podkreśla zaangażowanie Schüco w rozszerzanie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych i wprowadzanie innowacji w branży budowlanej”.

Również Somfy dokupiło udziały w swojej firmie partnerskiej. Transakcja zawarta z francuskim producentem oprogramowania dla branży stolarki, Grupą Elcia, jest związana ze zmianami personalnymi. Obecnie Somfy zwiększyło swoje zaangażowanie, stając się właścicielem 33 proc. kapitału grupy. Jest to już druga transakcja nabycia, pierwsza miała miejsce w 2022 r. i było to 6,33 proc. udziałów. Wówczas celem Grupy Elcia było wspieranie jej rozwoju w Europie, a szczególnie w Niemczech.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.