Branża ze wsparciem dla Ukrainy (AKTUALIZACJA)

Red.: |Data publikacji:

Dziesiątki firm branży stolarki czynnie zaangażowały się w pomoc Ukrainie, ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Piszemy o tym codziennie aktualizując te informacje.

Pomocne w dostarczaniu towarów do Lwowa są dwie nowosądeckie firmy: Fakro i Wiśniowski – pisaliśmy o nich TUTAJ. Kontakt do koordynatorów dostaw:

 • FAKRO: Jakub Zapała, tel. +48 785 054 252 , e-mail: jakub.zapala@pomysloprzyszlosci.org
 • WIŚNIOWSKI: Dorota Migacz, tel. +48 18 44 77 115 oraz Paulina Baran, tel. +48 18 44 77 485, e-mail: d.migacz@wisniowski.pl , p.baran@wisniowski.pl

AKTUALIZACJA 7 kwietnia (środa)

Gerda postanowiła pomóc poprzez udostępnienie na licytacje swojego inteligentnego zamka tedee, ręcznie malowanego w symbol pokoju. To jedyny taki egzemplarz. Wylicytowana kwota zostanie w całości przekazana Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i wesprze pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie.
Link do aukcji. Aukcja trwa do 9 kwietnia 2022 r.

Gerda tedee dla Ukrainy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Aluprof zrywa współpracę z firmami z Rosji i BiałorusiAktywny cały czas jest Aluprof. W ostatnim czasie systemodawca, po zawieszeniu działalności, zerwał współpracę z firmami z Rosji i Białorusi ze skutkiem natychmiastowym. Do tej pory firma z Bielska-Białej zaopiekowała się 146 osobami, w tym 65 dziećmi – głównie rodzinami i przyjaciółmi swoich pracowników, ale także tymi, którzy nie są związani ze spółką.
„Deklarujemy, iż będziemy wspierać naszych ukraińskich pracowników i pomagać im w zapewnieniu bezpieczeństwa ich rodzin. Deklarujemy również, iż spółki Grupy Kapitałowej Grupy Kęty S.A. wesprą finansowo działania na rzecz pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. Na chwilę obecną w skali Grupy Kapitałowej Grupy Kęty S.A. przeznaczono na ten cel 1,5 mln PLN.”

Wsparcie napłynęło również z polskiego oddziału dostawcy stali:
KÖNIG STAHL Sp. z o.o. nie chcąc pozostać obojętną wobec łamania praw człowieka w Ukrainie zdecydowała o przeznaczeniu 100 000 złotych na rzecz wsparcia poszkodowanych w tym konflikcie. Połowę przeznaczonej kwoty, czyli 50 000 złotych, Zarząd KÖNIG STAHL Sp. z o.o. przekaże Polskiej Misji Medycznej (www.pmm.org.pl) , która we współpracy z Fundacją Ziko dla Zdrowia (https://www.zikodlazdrowia.org/) zbuduje szpital polowy, w którym będzie udzielana pomoc medyczna ofiarom tej wojny.”

ABM Jędraszek wsparł fundację Happy Kids z Łodzi i wyposażył lokale, do których trafiły dzieci z domów dziecka z Ukrainy, w sprzęt AGD.

Dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego w Koninie i Stowarzyszenia „Pojutrze”, fundacji Gebhardt Stahl, powstało „Miejsce Dobra” oferujące pomoc przybyłym z terenów objętych agresją wojenną.
„Jesteśmy dumni z mocy sprawczej lokalnej społeczności. Wspieramy.”

Gebhardt Stahl Ukraina

AKTUALIZACJA 30 marca (środa)

Ukraiński oddział Mercor zawiadamia swoich partnerów o wznowieniu działalności, na prośbę rządu, w celu wsparcia gospodarki i poprawy efektywności przedsiębiorstw.

Schoenberger pomoc

MERCOR Ukraina zajmuje się produkcją takich produktów jak:
🔹 Oddymianie i wentylacja awaryjna;
🔹 Drzwi i bramy przeciwpożarowe;
🔹 Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji i łączności;

Z firmą można skontaktować się poprzez stronę internetową lub mailowo.

Novoferm zawiesił działalność w Rosji i na Białorusi, systemodawca dziękuje również wszystkim swoim pracownikom za inicjatywę i zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Cały czas mocno angażuje się Profine, który poprzez fundację KÖMMERLING Better World zebrał już 360 tysięcy euro, przesyłając również cztery transporty za naszą wschodnią granicę. Więcej o zbiórce TUTAJ, Aliplast, którego polski oddział w Lublinie jest punktem przeładunkowym, także regularnie działa na rzecz ofiar wojny. W ostatnim czasie na Ukrainę trafił transport z Hiszpanii. Swoją zbiórkę prowadził producent osłon Schoenberger Polska. Dary przekazano do Toruńskiego Sztabu Pomocy Ukrainie.

AKTUALIZACJA 21 marca (poniedziałek)

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu swoich pracowników, w niespełna tydzień VBH Polska zebrał duże ilości materiałów opatrunkowych i leków dla potrzebujących z Ukrainy. Firma przekazała także własne fundusze na zakup innych, niezbędnych artykułów medycznych. Wszystkie zebrane produkty zostały dostarczone do odpowiedniego punktu, a następnie przewiezione transportem humanitarnym na Ukrainę. VBH Polska jest także w stałym kontakcie z VBH Ukraina. Udało się zorganizować bezpieczny transport i zakwaterowanie dla kilku rodzin pracowników z ukraińskiego oddziału.

Szczególnie dziękujemy naszym Pracownikom za poświęcony prywatny czas i udzielone wsparcie. Jesteście niesamowici!

Pomoc od naszej branży płynie nieprzerwanie praktycznie przez cały czas od początku rosyjskiej agresji. Monolit przeprowadził zbiórkę żywności, artykułów higienicznych i przemysłowych, Mirox zakupił zestawy wyposażenia medycznego i produkty spożywcze, Empol w porozumieniu z Fundacją Młodzi dla Wrocławia dostarcza produkty spożywcze do punktu wsparcia matki i dziecka. Również sami pracownicy firmy rozpoczęli zbiórkę darów dla uchodźców. Z kolei MFO angażuje się w Sochaczewie, uczestnicząc w zbiórkach i akcjach dla społeczności w Gródku na Ukrainie.

Cały czas aktywny jest Aliplast, do którego trafił kolejny transport z Portugalii z darami dla potrzebujących z Ukrainy, 32 palety środków medycznych i spożywczych od firmy Lingote Alumínios

Wszystkie dostarczone do nas dary są obecnie redystrybuowane pośród organizacji z którymi współpracujemy. Część środków medycznych, już dzisiaj jedzie bezpośrednio do Kijowa, dzięki współpracy z Fundacją Association of Ukrainian Businness in Poland.

AKTUALIZACJA 17 marca (czwartek)

Hensfort dziękuje swoim partnerom za okazaną pomoc i przekazanie darów dla Ukrainy. Od paru dni ciężarówki tej firmy przyjeżdżają z polskich i europejskich miast wypełnione niezbędnymi dla Ukraińców produktami. „Wojna w całym swym nieszczęściu pokazuje również, że na przyjaciół zawsze można liczyć. Jesteśmy dumni, że mamy takich partnerów i nigdy nie zapomnimy o ich wielkich sercach.”

Hensfort dla Ukrainy

Erkado włączyło się do akcji pomocy rodzinnemu domu dziecka, którego podopieczni trafili do jednej z placówek w Kraśniku. Producent drzwi z Gościeradowa sfinansował zakup środków medycznych, opatrunkowych oraz leków.

Od pierwszych dni wojny na Ukrainie swoich pracowników, ich rodziny wspiera Oknoplast, zapewniając nie tylko wsparcie materialne, ale też psychologiczne. Firma pomaga również w kwestiach formalnych, takich jak transport, zamieszkanie czy odnalezienie się na Polskim rynku pracy. Dodatkowo w porozumieniu z Fundacją Lekarze Lekarzom ufundowano karetkę.

Ważne jest to, że nie jesteśmy w tych działaniach sami. Chcemy szczególnie podziękować Stowarzyszeniu Interkulturalni, dzięki któremu udało się zorganizować zbiórkę funduszy na rynkach takich jak Francja, Włochy, Niemcy i Belgia.

Szczególnie dziękujemy wszystkim Pracownikom OKNOPLAST – to dzięki Waszym inicjatywom, zaangażowaniu i determinacji możemy prowadzić działania wspierające mieszkańców Ukrainy. Wierzymy, że dobro wraca, a w tych czasach ta wiara jest nam szczególnie potrzebna.

Stand by Ukraine

Winkhaus Polska zorganizował zbiórkę wśród swoich pracowników oraz przeznaczył dodatkowe środki na cele pomocowe od zarządu firmy. Środki te sukcesywnie przekazywane są na pomoc mieszkaniową oraz pomoc rzeczową na urządzenie się w Polsce dla pracowników firmy Winkhaus i ich najbliższych.

„Osoby chętne do pracy zatrudniamy w miarę możliwości w naszym zakładzie w Rydzynie. Przekazaliśmy zabawki i materiały na wyposażenie świetlicy dla dzieci ukraińskich w Lesznie. Nasi pracownicy zbierają dary w formie odzieży, koców i środków medycznych. Zakupiliśmy środki opatrunkowe, które przewiezione zostały w okolice Kijowa. Podobnie jak śpiwory, których zebraliśmy całą ciężarówkę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom oraz zaprzyjaźnionym organizacjom i wspierającym nas ludziom dobrej woli za poświęcony czas, serce, empatię i wrażliwość!”

Tarasola Ukraina (1)

Pomoc na różne sposoby niosą Zamel, STS-Berg, Scorpio czy Tarasola. Wegoma zakupiła noktowizory, a Drutex wsparł finansowanie karetki w Bytowie.

Schmalz ma w Kijowie swój nieoficjalny oddział Belt import, który obecnie nie funkcjonuje. Pracownicy albo bronią Kijowa albo uciekli w poszukiwaniu bezpieczeństwa. W tej sytuacji do pomocy wkroczył marketing firmy, który w tym trudnym czasie zorganizował paczki żywnościowe i kamizelki kuloodporne (niemal niedostępne). Dary zapakowano, a następnie jeden z pracowników z Ukrainy przewiózł je samochodem do samego Kijowa.

AKTUALIZACJA 14 marca (poniedziałek)

Byliśmy na Torwarze, gdzie przekazaliśmy 100 toreb, plecaków i walizek na kółkach od firmy Velux. Potwierdza się, że wciąż jest to dosyć istotna potrzeba, wśród tych którzy ruszają z Warszawy dalej w poszukiwaniu miejsca w którym będą mogli funkcjonować. Jeżeli Państwa firmy mogą się włączyć do pomocy, prosimy o kontakt.

Torwar zbiórka

Wiele osób z którymi rozmawiamy, poruszając temat pomocy obywatelom Ukrainy, potwierdza że zorganizowali pomoc, ale nie chcą się tym chwalić. Oczywiście rozumiemy skromność, jednak warto spojrzeć na to z innej strony. Każdy kolejny news o zaangażowaniu tworzy efekt kuli śniegowej, kolejni partnerzy dołączają do akcji, a branżowi koledzy czują pewną solidarność naszego środowiska. Poza tym warto pokazywać tych wszystkich zaangażowanych, niech wiedzą, że wszyscy im kibicujemy i szanujemy ich wysiłek.

Swoją cegiełkę do pomocy dołożyły m.in. Kolbud, Gebhardt-Stahl, DFM Polska, Gdańska FabrykaOkien, Rawlplug, SukcesTechnology, WimaSaint-Gobain na swoich profilach udostępnia informacje Polskiego Czerwonego Krzyża i Polskiej Akcji Humanitarnej, Tessa przekaże 1% zysku za marzec na rzecz PCK, a swoje zbiórki zorganizowały m.in. Rawlplug, Fromm, Brevis, Portos, Sanok Rubber czy Ditex. Wsparcie swoim pracownikom okazały Winkhaus i Essve, zapewniając ich rodzinom mieszkania w Polsce.

Eko-Okna w Kornicach zatrudniają ponad 600 pracowników z Ukrainy. Od pierwszego dnia wojny firma razem ze swoją fundacją Nasze Dzieci włączyła się w pomoc im i ich rodzinom. Zorganizowano wsparcie wsparcie psychologiczne, ale też zbiórki rzeczowe i zbiórki funduszy dla ukraińskich uchodźców. Segregacją darów i ich wysyłkami zajęły się Polski wraz z Ukrainkami. Fundacja wynajęła Dom Rekolekcyjny, w którym schronienie mogą znaleźć przede wszystkim rodziny pracowników Eko-Okien. Zdecydowano również, że planowana placówka opiekuńczo-wychowawcza ma być przeznaczona dla dzieci z ukraińskich domów dziecka. Obecnie fundacja organizuje również transporty medyczne, które jadą na Ukrainę, a jak zapewnia wraz z firmą pomoc taką świadczyć będą tak długo, jak będzie to potrzebne.

Joanna Łyko - prezes„Teraz temat numer jeden to Ukraina. Część z ukraińskich pracowników pojechała na wojnę, część jest jeszcze tutaj, bo nie dostała wezwania, ale jesteśmy solidarni. (..) Niedawno uruchomiliśmy infolinię dla naszych pracowników stamtąd. Tworzymy też listę pracowników, którzy byliby chętni przyjąć do siebie rodziny z Ukrainy. Oprócz tego organizujemy też zbiórkę żywności i innych potrzebnych artykułów.” – mówi dla nowiny.pl Joanna Łyko, prezes Eko-Okien.

Zbiórkę organizuje także Novet, który zwrócił się do branży: „zwracamy się z uprzejmą prośbą do przedstawicieli branży stolarki otworowej, wszystkich Przyjaciół, Klientów i Partnerów Biznesowych o pomoc w zbiórce artykułów pierwszej potrzeby.

Z bezpośrednich wiadomości, jakie otrzymujemy od naszych przyjaciół z Kijowa, wynika, że szczególnie potrzebne są między innymi:
» opatrunki
» środki medyczne,
» koce,
» karimaty,
» śpiwory,
» żywność z długim terminem ważności (bez słoików).

Wszelkie zgromadzone dary przekażemy potrzebującym. Postaramy się również zorganizować transport i dostarczyć pomoc bezpośrednio na Ukrainę. Zbiórka będzie prowadzona do 25 marca bieżącego roku.”

ukraina_zbiorka_novet_3

 

AKTUALIZACJA 13 marca (niedziela)

Długo nie trzeba było czekać na Krispol, który zareagował na odezwę Tomka i Izy z firmy Budmax, partnera handlowego firmy. Krispol zorganizował zbiórkę potrzebnych rzeczy, które zostały przewiezione do Przemyśla. Ponadto Zarząd firmy zadecydował o przekazaniu mieszkań rodzinom przybyłym z Ukrainy. Mieszkania były w stanie deweloperskim, ale duże serce i chęci pracowników, którzy potrafią malować, kłaść płytki, panele, pozwoliły w ekspresowym tempie przygotować mieszkania.

Na profilu Krispol na Linkedinie znaleźć można film z podrowieniami od partnerów z Ukrainy.

Do pomocy Ukrainie włączają się również firmy z grupy  – transport palet z darami dla potrzebujących przesłał Aliplast Aluminium Systems NV z Belgii, a dary te trafiły do polskiego oddziału Aliplast w Lublinie.

„W trudnych sytuacjach działamy wspólnie, wspierając się w naszych działaniach. Dostarczone dary pozwalają nam pomóc zarówno rodzinom z Ukrainy, którymi opiekują się nasi Pracownicy, jak i organizacjom pomocowym w Lublinie, z którymi współpracujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w pomoc.”

Aliplast Belgia

Profine postanowił poprzez swoją fundację wspierać naszych wschodnich sąsiadów, między innymi poprzez zakup środków takich jak żywność, produkty higieniczne, odzież oraz inne niezbędne przedmioty, potrzebne na co dzień w strefie działań wojennych, przeznaczając na ten cel kwotę 150 tysięcy euro.

„Chcielibyśmy prosić wszystkich naszych partnerów, klientów, dostawców, współpracowników oraz naszych konkurentów do wspólnego zaangażowania się w naszą akcję charytatywną.”

Teknos w ostatnich dniach przekazał 50 tysięcy euro na rzecz ofiar wojny.

Firma Forster Profile Systems z Wielkiej Brytanii za sprawą swojej pracownicy, pani Joanny, zorganizowała zbiórkę. Do akcji włączył się cały zespół, do punktu zbiórki w Swindon dostarczono koce, ciepłe ubrania,  apteczki oraz karma dla zwierząt.

Sopem z grupy Somfy zorganizował zbiórkę leków i opatrunków. Pierwsze dary już dotarły do potrzebujących.

Sopem Somfy pomoc

AKTUALIZACJA 11 marca (piątek)

NASZ APEL:

Byliśmy na warszawskim Torwarze, gdzie zgromadzonych jest tysiące uchodźców. Zawieźliśmy trochę rzeczy, jedzenie, ale to, co jest im dzisiaj naprawdę potrzebne to walizki albo torby podróżne. Te które zawieźliśmy rozeszły się w pół minuty ! Jeśli macie na stanie marketingowym solidne torby podróżne – podarujcie! Jest to o tyle ważne, że przybywający tam uchodźcy ruszają dalej w poszukiwaniu docelowego miejsca pobytu. To co ze sobą zabrali trzymają w reklamówkach, a jest to dobytek ich życia.
Torby możecie dostarczyć do naszej redakcji przy ulicy Turmonckiej 22/110 w Warszawie – podwieziemy potrzebującym na Torwar.
W razie pytań, odpowie wam Paweł (tel. 503 459 067) albo Olek (782 866 292). Z góry wielkie dzięki!

Polskie Stowarzyszenie Aluminium potępiło dokonaną w ostatnim czasie inwazję Rosji na niepodległą Ukrainę. Jednocześnie firmy członkowskie Polskiego Stowarzyszenia Aluminium oświadczają, że podejmą wszelkie starania, aby nie współpracować z podmiotami wspierającymi bezpośrednio lub pośrednio rosyjską agresję na Ukrainę.

DRUTEX po sam sufit zapakował leki i artykuły medyczne do karetki, którą ufundowali mieszkańcy Bytowa. Za ponad 50 tysięcy zł kupili używaną karetkę, a lokalne firmy ją wyremontowały i wyposażyły. Karetkę dostarczono już i przekazano Ukraińcom – będzie jeździła prawdopodobnie w Kijowie. Teraz odbywa się w Bytowie zbiórka na kolejną karetkę, którą dostarczą ratownikom medycznym w wołyńskim Horochowie. Ona także zabierze do Ukrainy sprzęt medyczny ufundowany przez firmę Drutex.

O zaangażowaniu firm Wiśniowski i Fakro pisaliśmy w osobnym artykule.

Pracownicy Hydro Building Systems Poland  zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz uchodźców z Ukrainy. W ciągu jednego dnia wspólnie uzbierali ponad 5 tys zł. Firma również partycypowała w kosztach dając budżet na wynajem busów i paliwo, dzięki którym można było przetransportować prawie 30 osób. Dwóch pracowników z Hydro osobiście pojechało do Dołhobyczowa skąd sprawnie zorganizowali przewóz osób z Ukrainy w głąb Polski. Wsparto ich również gotówką oraz najpotrzebniejszymi lekami. Dzięki uprzejmości gminy Bełchatów znaleźli oni również zakwaterowanie i pomoc materialno-rzeczową. Z pewnością na tym nie poprzestaną. O tym, jak Hydro pomaga Ukrainie możecie przeczytać tutaj.

Hydro pomoc

Teknos wstrzymuje wszystkie dostawy do Rosji, Białorusi i Ukrainy oraz naszą zawiesza działalność w tych krajach do odwołania.

„Naszym kluczowym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcie naszych pracowników oraz ich rodzin z Ukrainy. Jako firma, potępiamy wojnę rosyjską i w pełni popieramy wszystkie nałożone sankcje. W ramach naszych działań solidarnościowych z Ukrainą zawieszamy działalność w Rosji. Z powodu działań wojennych zostaliśmy również zmuszeni zawiesić wszelkie działania w Ukrainie”, powiedziała Paula Salastie, CEO & Owner, TEKNOS Group Oy.

Gealan szuka zakwaterowania dla rodzin swoich pracowników. W fabryce systemodawcy pracuje 40 osób z Ukrainy. Nowe miejsca pracy dla przybyłych powstają w Lublinie w Fabryce Okien i Drzwi BAS.

JR Okna dziękujemyJR OKNA przekazuje wyrazy wsparcia dla wszystkich obywateli Ukrainy. Firma postanowiła zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób stale napływających do Polski.  „W miniony weekend wszystkie zebrane podarunki zostały przez nas dostarczone do miejscowości Horodło. Tam zostały rozdane najbardziej potrzebującym. Przy okazji wizyty na granicy mogliśmy również pomóc kilku rodzinom dostać się do Warszawy skąd zorganizowaliśmy im transport do Rzymu. Tam zostali odebrani przez członków swoich rodzin.”

Aluprof, który ma swój zakład w Ukrainie, również zaangażował się na całego, o czym pisaliśmy tutaj. Producent systemów W ramach Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia uruchomił specjalne konto 63 1600 1013 1843 1299 6000 0001 na które po dodaniu dopisku Solidarni z Ukrainą-pomoc dla pracowników, można wpłacać datki pieniężne. Środki tam zebrane zostaną przeznaczone na przyszłą pomoc dla pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin.  Firma stara się także zorganizować rzeczy, które ukraińscy pracownicy firmy potrzebują w życiu codziennym. W tym celu przygotowano specjalną stronę www Solidarni z Ukrainą.


10 marca (czwartek)

Yawal i Final wspólnie wspierają bezpieczną ewakuację rodzin swoich pracowników z Ukrainy oraz najbliższych, które muszą uciekać ze swoich domów i objętego wojną kraju. Firmy organizują zbiórkę finansową oraz rzeczową na podstawowe potrzeby. Dodatkowo uruchomiona została zbiórka, którą chcemy wesprzeć akcję fundacji Siepomaga.pl. Celem zbiórki jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
Yawal zaprasza swoich Pracowników, Parterów Biznesowych oraz Przyjaciół do wsparcia tej zbiórki.

Yawal zbiórka

Grupa OKNOPLAST i należący do niej WnD solidaryzuje się z narodem ukraińskim, tym mocniej, że w ich zakładach produkcyjnych w Polsce pracuje kilkaset obywateli Ukrainy:

Chcemy, by byli pewni, że otrzymają od nas realną pomoc. Chcemy, by czuli się u nas bezpiecznie. Jesteśmy gotowi wesprzeć ich w sprowadzeniu rodzin do Polski, znalezieniu miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Jako Grupa OKNOPLAST chcemy też zaangażować się w inne inicjatywy wspierające potrzebujących przedstawicieli narodu ukraińskiego.

W Eko-Oknach zatrudnionych jest bardzo dużo pracowników z Ukrainy. Producent uruchomił infolinię, pod którą pracownicy mogą uzyskać pomoc psychologiczną, a także wsparcie w postaci tymczasowego mieszkania i możliwości transportu bliskich z Ukrainy w bezpieczne miejsce.

Mocno w pomoc uchodźcom włączył się Aliplast, który współpracuje ze sztabem kryzysowym odpowiedzialnym za wyposażenie miejsc, w których przebywają uchodźcy na terenie gminy Lublin. Ponadto pracownicy przyjmują u siebie w domach rodziny szukające schronienia.

Aliplast wsparcie (1)

Aliplast prowadzi zbiórkę następujących rzeczy:

 • środki opatrunkowe,
 • testy na covid-19,
 • bielizna damska i męska,
 • klapki,
 • osobiste środki czystości (pasty, szampony, szczoteczki do zębów, ręczniki),
 • poszewki na pościel (140×200),
 • latarki,
 • powerbanki,
 • klapki.

Za koordynację zbiorki odpowiedzialny jest:
Mateusz Malczarski
tel. 603 635 460
e-mail: mateusz.malczarski@aliplast.pl

Swoją działalność w Rosji i na Białorusi zawiesił Velux. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Grupa Selena zaoferowała wsparcie logistyczne i finansowe dla rodzin uciekających, w tym możliwość zakwaterowania w Polsce w zorganizowanych przez nas bezpiecznych miejscach, z czego skorzystały już pierwsze osoby. Gotowość do pomocy zaoferowała zarówno Grupa Selena, jak i indywidualni pracownicy.

W Grupie Selena jesteśmy jedną rodziną – bez względu na to, skąd jesteśmy. Ludzie są dla nas najwyższą wartością.

Zobacz również

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizację. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Kornickie Eko-Okna, lider rynku stolarki w Polsce, przygotowuje się do startu projektu, który pozwoli dystrybutorom zwiększyć sprzedaż produktów stolarki otworowej w 2023 roku.

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Wartość sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. była wyższa o ok. 5 proc. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła właśnie agencja IBP Research.

1